EP (kval.) - Šaponjić i Jović poveli Srbiju ka Malti!

• 26. mart 2014.

• 17:18

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači mlađi od 17 godina, pobedom je počela Elitnu rundu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo koje se kasnije ove godine održava na Malti.

Najmlađa takmičarska selekcija reprezentacije Srbije, igrači mlađi od 17 godina, u sredu je uspešno počela misiju koja za konačni cilj ima plasman na predstojeće Evropsko prvenstvo koje se održava na Malti.

Izabranici selektora Branislava Nikolića upisali su prvi trijumf u kvalifikacionoj grupi '5' u kojoj se još nalaze selekcije Nemačke, Republike Irske i Gruzije.

"Orlići" su u SC FSS u Staroj Pazovi savladali Republiku Irsku rezultatom 2:1 (1:0) a pobedu našoj reprezentaciji doneli su momci koji slove za budućnost srpskog fudbala i dva naša najveća kluba.

Strelac vodećeg gola za Srbiju bio je Partizanov napadač Ivan Šaponjić već u sedmom minutu susreta, a ispostavilo se da je Šaponjićev pogodak bio dovoljan da naši kadeti nakon 40 minuta igre odu na odmor sa minimalnom prednošću.

Trinaest minuta pre kraja susreta stvari su krenule u lošem pravcu po reprezentaciju Srbije, pošto je Dagan pogodio za izjednačenje.

Samo pet minuta pre kraja meča Republika Irska ostaje sa igračem manje na terenu nakon što je Kin dobio drugu javnu opomenu a od tog trenutka kreće totalna ofanziva na gol gostiju.

Nagrada za upornost za Srbiju je stigla u trećem minutu nadoknade vremena kada je napadač Crvene zvezde Luka Jović postavio konačan rezultat i doneo prva tri boda "Orlićima" u trci za plasman na Šampionat Evrope.

U drugom meču dana Nemačka je na stadionu "Suvača" u Pećincima savladala Gruziju sa ubedljivih 4:0 pa posle prvog kola kvalifikacija "Panceri" vode u grupi '5' zbog bolje gol razlike, dok Srbija sa istim brojem bodova zauzima drugu poziciju.