• 17:13

• Izvor: Sportske.net, partizan.rs

Fudbaleri Partizana odigrali su svoj sedmi meč na pripremama u Antaliji a ovoga puta upisan je remi sa bugarskim Liteksom. Meč obeležila golčina Nikole Ninkovića.

Nakon trijumfa nad Đijangsuom fudbaleri Partizana odigrali su još jedan meč bez pobednika na pripremama u Antaliji.

Istovetnim rezultatom kao i duel sa Admirom završen je meč sa Liteksom a ponovo je protivnik crno-belih jurio rezultat.

Iako su Bugari na početku susreta pokazali veću agresivnost i stvorili konkretnije prilike za postizanje pogotka Partizan je poveo sa 1:0 majstorskim golom Nikole Ninkovića već u 11. minutu meča.

Priliku je imao Predrag Luka ali je golman Liteksa odbio loptu ka aut liniji gde se na tridesetak metara od gola našao Ninković i sjajnim udarcem poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Nakon vodećeg pogotka Partizan je stvorio još tri, četiri solidne prilike ali su Lukin, Kojićev i Ninkovićev pokušaj ostali izvan mreže gola Liteksa.

U prvom delu meča odlično je funkcionisao trojac koji je tokom zimskog prelaznog roka stigao u Partizan pa je trener Vermezović mogao sa uživanjem da posmatra kako Luka, Eliomar Silva i Kojić polako ulaze u sistem igre crno-belih i postaju deo kompaktne celine.

Najbolju priliku Bugari su propustili u 38. minutu prvog dela meča kada je udarac Milanova završio tik pored stative golmana Petrovića.

Početak drugog poluvremena obeležila je ravnopravna borba dva tima bez velikih prilika a onda je Liteks u 67. minutu preko Isa poravnao na 1:1.

Do kraja susreta Partizan je pokušajima Saše Markovića i Živkovića pripretio protivniku ali je ostalo 1:1.