18:30

Zaista imaju razloga. Titula im je na dohvat ruke...

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Fudbaleri Crvene zvezde iz kola u kolo sve su bliži osvajanju šampionske titule. Dok oni ređaju pobede, Partizan ''prosipa'' bodove na sve strane, pa je od danas razlika između crveno i crno-belih na tabeli čak 14 bodova u korist ekipe sa ''Marakane''.

U meču 25. kola, Zvezda je večeras pred oko 10.000 svojih navijača savladala Voždovac sa 2:1 i tako nastavila seriju pobeda na domaćoj sceni.

Gosti su pružili dostojan otpor favorizovanom rivalu, ali više od toga nisu mogli na našem najvećem stadionu.

Tokom prvog poluvremena mreže su mirovale, nije bili ni pravih prilika za golove, izuzev po jedne na obe strane u finišu ovog dela igre.

Bilo je to neuobičajeno za ekipu Crvene zvezde ove sezone, ali tek što je počelo drugo poluvreme, ekipa Vladana Miliojevića uspela je da povede. Bila je to lepa akcija, koju je započeo Ben, nastavio Pešić atraktivnim dodavanjem petom za Milana Rodića, a ovaj iskosa sa leve strane šalje loptu kroz noge golmana Čupića i ona završava u mreži - 1:0.

Nisu se Voždovčani predavali, iako je Zvezda i dalje imala inicijativu. Srnić je u 50. minutu sa ivice kaznenog prostora snažno šutirao tik iznad prečke, potom su pretili Donald, pa Radonjić u 70. minutu gotovo iz iste situacije iz koje je Rodić postigao gol.

Dva minuta kasnije, navijači Crvene zvezde izveli su pravi vatromet na severnoj tribini, povodom sutrašnjeg rođendana kluba, pa u Zvezdi zaista imaju dvostruki razlog za slavlje.
-
Ipak, kako se meč bližio kraju, gosti su sve opasnije pretili golu Zvezde, a najbolju priliku propustio je Pavlović u 76. minutu, kada je Borjan sjajno zaustavio njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

Imao je i Ješić jedan dobar pokušaj, a u 87. minutu ''Zmajevi'' stižu do izjednačenja! Bila je to problematična pozicija, Pavlović se našao u ofsajdu koji nije signaliziran i sa nekih pet metara, iskosa sa leve strane poslao loptu pod prečku - 1:1!

Ali, Zvezdi je trebalo svega jedan minut da postigne drugi gol i dođe do pobede. Ovoga puta Stojković je odlično centrirao sa desne strane, a Krstičić glavom sprovodi loptu u mrežu - 2:1.