Dogodilo se ono o čemu je Milošević govorio, Partizan je ''pročitana knjiga''!

• 22. februar 2020.

• 17:55

Prvi prolećni kiks Partizana, još su crno-beli i dobro prošli.

''Mi ne možemo da pričamo kako su neke stvari bile dobre jesenas, već da se trudimo da popravljamo stvari. Ako ne razmišljamo tako, nećemo biti bolji, već lošiji, jer će i naši rivali da se adaptiraju na to što igra Partizan i biće spremniji na nas. Moramo nove stvari da dodamo na ono što smo igrali'', rekao je, između ostalog, trener Partizana Savo Milošević u najavi današnjeg gostovanja TSC-u.

Ali, ove Miloševićeve reči njegovi fudbaleri danas nisu sproveli u delo. Ne samo da od Partizana nismo videli ništa novo, nego crno-beli danas u Senti nisu prikazali ni ono po čemu su jesenas bili prepoznatljivi.

Epilog - Miloševićev tim je večeras jedva izvukao bod protiv TSC-a u Senti, bilo je 1:1, uz nove brige za stručni štab Partizana u susret ''večitom derbiju''.

Podsetimo, Milošević s razlogom nije bio zadovoljan ni pre nedelju dana i pored ubedljive pobede nad Radnikom (3:0), jer njegovi fudbaleri nisu uspeli da iz igre postignu nijedan gol, već su mrežu rivala tresli posle prekida.

I danas slična slika na terenu, čak i lošija po crno-bele, a za razliku od Surduličana, TSC je to danas umeo da kazni.

Prvo poluvreme bilo je negledljivo, bez ozbiljnijih prilika na obe strane, izuzev one Silađijeve iz 29. minuta, kada je iskosa sa desne strane oštro šutirao ka Stojkovićevom golu, ali zamalo neprecizno.

Međutim, TSC je pokazao da može da bude veoma opasan, a Partizan je uz dosta sreće, ofsajd zamkama zaustavio nekoliko njihovih obećavajućih kontri i polukontri.

U drugom delu igre, Partizan je mogao da povede preko Filipa Stevanovića, koji je u 62. minutu šutirao iskosa sa leve strane preko gola, a prethodno se majstorski oslobodio svog čuvara.

Par minuta kasnije Suma i Sadik u akciji, ali i napadač Partizana je bio neprecizan.

Kazna za ove promašaje usledila je u 69. minutu meča. Strahinja Pavlović je loše intervenisao na polovini Partizana u pokušaju da ispuca loptu napred, ona je došla do Lukića čiji šut Stojković brani, ali na pravom mestu bio je Silađi, koji ''odbitak'' sprovodi u mrežu - 1:0.

Partizan je potom pripretio posle kornera kada je Ostojić bio neprecizan, a trener Milošević je reagovao uvođenjem Bojana Matića umesto Umara Sadika.

Nastavili su se jalovi napadi Partizana, izgledalo je da neće osvojiti ni bod danas, ali u 90. minutu sudija Lazar Lukić pokazuje na belu tačku, uz dosta protesta domaćih fudbalera.

Strahinja Pavlović je posle kornera bio u ''sendviču'' pred golom TSC-a, oboren je za zemlju, što je arbitar okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Siguran sa bele tačke bio je Bibars Natho - 1:1.