Đurđević "iz svlačionice" za pobedu Partizana!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. april 2017.

• 18:54

Ekipa Partizana izbila je na čelo tabele, makar na kratko, nakon pobede protiv Vojvodine u okviru 32. kola domaće Superlige. Najbrži gol u Superligi ove sezone.

Đurđević
Ekipa Partizana nastavila je svoju borbu za titulu sa Crvenom zvezdom zahvaljujući pobedi protiv Vojvodine u derbiju 32. kola Superlige od 1:0 (1:0). Videli smo konačno veliki broj gledalaca, oko 15 hiljada navijača je bilo na stadionu Partizana, prelepo za oko, moramo priznati.

Gol možete videti OVDE.

Partizan je rešio utakmicu, ispostaviće se, već tokom prvog minuta. Videli smo najbrži gol ove sezone u Superligi, Partizan je poveo protiv Vojvodine u 32. sekundi.

Tavamba je dodao do Leonarda koji je bio na levoj strani, ovaj je uposlio Uroša Đurđevića koji je čekao loptu na petercu, odmah je opalio po golu i golman Vojvodine nije mogao ništa. Bio je to 19. gol ove sezone za Đurđevića u okviru domaćeg šampionata.

U nastavku, ne toliko velikih šansi. Janković je prvo šutirao iz slobodnog udarca, ali je mladi Rockov uspeo da interveniše veoma sigurno, a u 14. minutu Partizan je imao šansu preko Đurđevića koji na asistenciju Tavambe nije uspeo da reaguje na pravi način.

Tri minuta kasnije Planić je pokušao da iznenadi golmana Klajića nakon kornera, ali nije uspeo da pogodi mrežu, već samo spoljni deo stative, da bi Malbašić takođe pripretio Partizanu u 36. minutu kada je glavom poslao loptu preko gola iz izgledne situacije.

U nastavku Trujić je ušao u šansu, ali je Vulićević uspeo da ga omete. U padu je šutirao igrač Vojvodine i nekadašnji fudbaler Partizana, ali nije uspeo da pogodi. Ipak, tražio je penal od sudije Mažića, nije ga dobio.

Nakon akcije Milenkovića, Leonardo je ušao u priliku, ali je lopta pobegla Brazilcu i došla u ruke golmana gostiju. Partizan je u drugom delu drugog poluvremena prepustio kontrolu lopte Vojvodini po nalogu Marka Nikolića, što se ispostavilo kao dobro, Vojvodina nije više stvarala šanse.

Partizan je mirno priveo meč kraju, upisani su veoma važni bodovi u borbi za titulu sa Crvenom zvezdom koja će biti veoma, veoma zanimljiva.

Partizan - Vojvodina 1:0 (1:0)