19:12

Drugi trijumf Partizana u sklopu priprema koje crno-beli odrađuju u Sloveniji.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana odmerili su u sredu snage sa ekipom najstarijeg poljskog kluba u sklopu priprema za novu sezonu.

Vicešampion Srbije savladao je poljsku Krakoviju rezultatom 1:0 (1:0), a strelac pobedonosnog gola za crno-bele bio je mladi Armin Đerlek.

Partizan: Kljajić (od 60' Popović) - Urošević (od 60' Vulićević), Marković (od 46' N. R. Miletić), N. G. Miletić (od 60' Mitrović), Šehović (od 60' Antonov) - Kokir (od 46' Ivanović), Jevtović (od 60' Zdjelar), Kosović (od 60' Pantić), Đerlek (od 60' Suma) - Ožegović (od 60' Nikolić), Tavamba (od 60' Rikardo);

Utakmica u Športnom parku u Kidričevu počela je pola sata ranije nego što je prvobitno bilo dogovoreno kako bi fudbaleri Partizana stigli na prenos duela Srbije i Brazila.

Miroslav Đukić danas je na teren izveo postavu u kojoj je bilo nekoliko mladih i talentovanih igrača, a jedan od njih je golom rešio pitanje pobednika.

Partizan je nešto bolju igru u odnosu na rivala materijalizovao u 34. minutu kada je Nebojša Kosović spretno dodao loptu Arminu Đerleku, nakon čega je mladi vezista dijagonalom savladao golmana Krakovije.

U nastavku je vicešampion Srbije nastavio sa boljom igrom, od 60. minuta na terenu se našla postava koja je počela meč sa Honvedom, sa izuzetkom golmana Popovića.

Nemanja Nikolić i Sejduba Suma bili su najbliže postizanju gola u samoj završnici, ali je napadač propustio stopostotnu priliku u 89. minutu, dok je Gvinejac u nadoknadi iz slobodnjaka pogodio okvir gola.

Partizan je tako minimalnim rezultatom ubeležio drugi trijumf u Sloveniji. Narednu utakmicu crno-beli igraju 29. juna protiv Rostova.