"Đavoli" (ne)zasluženo slavili na Marakani

• 12. oktobar 2012.

• 22:28

Reprezentacija Srbije doživela je večeras prvi poraz u kvalifikacijama za SP u Brazilu pošto je Belgija slavila sa ubedljivih 0:3 na "Marakani".

Početak prvog dela meča u potpunosti je pripao reprezentaciji Srbije. "Orlovi" su koristili svoje najjače oružje, prodore po bokovima i prekide i stvorili nekoliko izglednih prilika.

Prva je viđena već u drugom minutu kada je Zoran Tošić šutirao ka golu Belgije i pogodio stativu.

Šanse su nastavile da se nižu pa je već u petom minutu Tadić bio na domak postizanja gola nakon sjajnog prodora Baneta Ivanovića po desnoj strani.

Tibo Kurtoa spasao je svoj tim u 7. minutu kada je skinuo zicer Tadiću koji je sa desne strane šutirao ka donjem desnom uglu gola Belgijanaca.

Belgija je sve vreme bila bezopasna i nije imala ozbiljniju priliku dok su izabranici Siniše Mihajlovića nastavili da napadaju i stvaraju šanse. Tempo igre opao je nakon pola časa igre ali je i pored toga Srbija uspela da zapreti preko Milana Biševca nakon kornera.

Tošić je centrirao a štoper Liona šutirao iz prve na gol Belgije ali je lopta završila na prečki.

I onda, kako to obično biva, usledila je kazna za propuštene šanse. Belgija je preko De Brujna napala po desnoj strani a fudbaler Čelsija, koji igra na pozajmici u Verderu, poslao je centaršut u peterac Srbije.

Brkić je ostao na liniji a Benteke je pobegao Nastasiću i Biševcu i zatresao mrežu glavom. Na taj način Belgija je povela sa 1:0 u 34. minutu a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugi deo meča počeo je slično kao i prvo poluvreme. Srbija je u dva navrata preko Tošića i Kolarova zapretila Belgiji ali je nakon toga usledila bolja igra "Crvenih Đavola".

Brkić nas je održao u životu u 52. minutu kada je odbranio zicer Azaru. Selektori su u 56. minutu napravili prve promene a Mihajlović je preko Šćepovića pokušao da promeni indolentnost u napadu.

Ipak, napadi Belgije samo su postajali ozbiljniji da bi prednost bila duplirana u 68. minutu nakon kontranapada.

De Brujn je sjajno istrčao kontru i iskoristio poklon naše odbrane pa su Belgijanci poveli sa 0:2 u tom trenutku.

Najbolju šansu u drugom delu meča Srbija je stvorila preko Marka Šćepovića u 72. minutu ali je Kurtoa bio nesavladiv.

Pokušao je selektor Siniša Mihajlović u poslednjih deset minuta sa dva napadača pošto je u igru uveo i Lekića ali ništa nije pomoglo Srbiji da dođe do gola pa su Belgijanci odneli sva tri boda iz kišovitog Beograda.

Do kraja meča Srbija je primila gol iz ofsajda pa je Belgija nezasluženo došla do trećeg gola i ubedljive pobede preko Miraljasa.

Na taj način Srbija je doživela prvi poraz u kvalifikacijama za SP u Brazilu pa nakon tri odigrana kola ima četiri osvojena poena i nalazi se na trećem mestu u grupi "A".