Derbi Vojvodine pripao Spartaku

• 23. mart 2013.

• 17:28

Iako je današnji susret u Novom Sadu imao prijateljski karakter ostaće zapisano da je Vojvodina poražena minimalnim rezultatom od drugog najkvalitetnijeg tima sa severa Srbije.

Vojvodina i Spartak iskoristili su pauzu u šampionatu da odigraju prijateljski meč kako bi se zadržala forma do narednog vikenda kada se nastavlja takmičenje u JSL.

Duel u Novom Sadu pripao je Spartaku koji je preko Novakovića u 36. minutu postigao jedini pogodak na utakmici za konačnih 0:1 iako je Vojvodina bila ubedljivija tokom svih 90 minuta.

Ruku na srce, boje domaćeg tima branili su omladinici koji su imali pomoć iskusnijih Žakule, Smiljanića i Kalil Sile dok je Spartak na terenu imao iskusne prvotimce.

Trener Vojvodine bio je zadovoljan većim delom prikazanog na današnjem meču a nakon utakmice naglasio je da su priliku da zaigraju dobili igrači na koje se računa u bliskoj budućnosti.

"Bila je ovo dobra provera protiv ozbiljnog protivnika za igrače na koje računamo u bližoj budućnosti. Generalno sam zadovoljan izdanjem ekipe. Što se tiče pojedinaca, sa nekima više, a nekima manje" ukratko je na kraju utakmice prokomentarisao šef stručnog štaba Vojvodine Nebojša Vignjević.

Vojvodina: Žakula (Kordić), Smiljanić (Janjušević), Nastić (Kočović), Pankov (Kremenović), Vujačić, Mitošević, Kalil Sila (Makarić), Milinković-Savić, Deletić (Spremo), Gaćinović (Šušnjar), Ilić (Cvijić)

Spartak ZV: Stijaković, Puškarić, Antonić, Bratić, Adamović, Popara, Šarac, Milivojev, Torbica, Novaković, Čović

Igrali su još : Tasić, Mezei, Damjanović i Slijepčević

U nastavku šampionata Vojvodina gostuje Jagodini dok Spartak dočekuje Novi Pazar.