Definitivno - Ispao OFK!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. maj 2016.

• 18:55

Današnjim porazom od Spartaka iz Subotice OFK Beograd je ispao iz domaćeg šampionata.

Desilo se i to...

Nakon punih 25 godina u najjačem rangu države u kojoj su se takmičili, OFK Beograd je ispao u niži rang takmičenja.

Oni su danas poraženi od Spartaka sa 1:3 na svom terenu i tako su izgubili svaku šansu da na dva kola do kraja zauzmu neko od mesta koje vode ka opstanku u našem najjačem šampionatu.

Farkaš je doneo prednost Spartaku na startu utakmice, u 9. minutu, da bi Gigić uspeo da izjednači i da ostavi OFK Beograd u trci za bodovima.

Ipak, sve nade Romantičarima ugasili su prvo Tumbasević u 38. minutu, zatim i Stefan Ilić na samom kraju utakmice.

Dakle, od naredne sezone Romantičari će igrati u drugom rangu takmičenja...

Od ranije je već poznato da Jagodina takođe ispada, tako da u poslednja dva kola plej-auta utakmice neće imati takmičarski značaj.