Dan za pamćenje! Saša Ilić i Savo Milošević daju golove Realu pred 75.000 ljudi na ''Bernabeu''!

Kad se pomene prestupna godina i 29. februar, nema sumnje da se Partizanovim legendama vraćaju najlepša sećanja.

Screenshot/You Tube

Sećate li se i vi o čemu se ovde radi?

Oni stariji verovatno pamte, a za mlađe ljubitelje fudbala ovo će biti zanimljiva novost.

Na današnji dan pre tačno 16 godina, 29. februara 2004. godine, pred 75.000 ljudi na ''Santijago Bernabeu'' sastali su se Real Madrid i Selta, a iako su gosti poraženi sa 4:2, ovog meča se rado sećaju i Saša Ilić i Savo Milošević, koji su u to vreme igrali za Seltu.

I ne samo da su igrali, nego su upravo oni postigli golove za tim iz Viga, a da sve bude upečatljivije, sa klupe ih je vodio naš proslavljeni stručnjak Radomir Antić.

Ilić je u 17. minutu doveo Seltu u vođstvo, što je njegov jedini gol u dresu Selte na takmičarskim mečevima.

Taj gol je obeležio prvo poluvreme, ali u drugom poluvremenu, kanonada Realovih ''Galaktikosa''.

(Brazilski) Ronaldo je u 54. minutu doneo izjednačenje Realu, deset minuta kasnije Zidan je preokrenuo rezultat, a u 71. minutu Luis Figo je praktično potvrdio trijumf Reala.

Ni to nije bilo sve, u 90. minutu hošjedan gol Zidana za 4:1, a poraz Selte ublažio je Savo Milošević, pogotkom u nadoknadi vremena.

I Ilić i Milošević su bili starteri, a odigrali su celu utakmicu protiv Reala. U prilogu su najzanimljiviji detalji sa tog susreta.

Real: Kasiljas - Salgado,Pavon, Elgera, Roberto Karlos - Guti, Bekam (Kambijaso od 88.) - Figo, Raul (Nunjez od 80.), Zidan - Ronaldo (Solari od 74.). Trener Karlos Keiroš.