Dame i gospodo, Dijego Falćineli! Araratu sad samo čudo može da pomogne!

četvrtak 01.10.2020.
20:23

Crvena zvezda sada većima ubedljivo vođstvo i sve drži u svojim rukama kada je u pitanju plasman u Ligu Evrope.

© Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Novi napadač Crvene zvezde Dijago Falćineli počeo je da se isplaćuje šampionu Srbije.

Iako je na istom mestu pre par nedelja bio jedan od tragičara, zbog nepreciznosti u penal-seriji protiv Omonije u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Falćineli se večeras iskupio pogotkom protiv Ararat-Jermenije, pogotkom koji najverovatnije znači i potvrdu Zvezdinog plasmana u Ligu Evrope.

Zvezda je večeras u Nikoziji povela golom Kataija u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a Falćineli je prednost duplirao u 60. minutu, posle odličnog centaršuta Mirka Ivanića sa desne strane. Falćineli je bio viši u skoku od svog čuvara i preciznim udarcem glavom savladao je Čupića - 0:2!

Zvezda je bolji rival, kontroliše dešavanja na terenu, a Ararat sad više ne preti ni kontrama kao u prvom poluvremenu.