Da li je bio penal? Evo šta kažu "Delije"! (TVITOVI)

četvrtak 10.08.2017.
20:48

Najviše komentara na društvenim mrežama tokom prvog poluvremena duela u Surdulici posvećeno je situaciji koja je prethodila vodećem golu Crvene zvezde.

crvenazvezdafk.com

Vicešampion Srbije rešio je prvo poluvreme duela u Surdulici u svoju korist zahvaljujući pogotku koji je u 18. minutu iz penala postigao Ričmond Boaći.

Kaznenom udarcu prethodio je "duel" golmana Radnika Čančarevića i napadača Crvene zvezde Aleksandra Pešića koji je iznudio penal.

Navijači Crvene zvezde su tokom prvog poluvremena i sami komentarisali pomenutu situaciju, a bilo je još nekih zanimljivih zapažanja dok je trajao prvi deo igre.

Recimo da je Zvezda imala nekoliko dobrih prilika da duplira prednost ali je upravo Ognjen Čančarević najzaslužniji što je ostalo 1:0 za crveno-bele.

Najbolju priliku Radnik je imao u 21. minutu kada je Frensis Keveneh pogodio prečku posle udarca sa više od 20 metara.

37 Komentara

Bojan Samardzic
Friday, 11.08.2017
10:19

Ovo jeste penal (isto kao i Partizanov juce), ne znam da li je bas bilo kontakta, ali golman je zakasnio sa startom na loptu, Pesic sklonio i pao preko noge, sto je njegovo legitimno pravo, da nece valjda da pusti da mu golman nogu polomi da bi bio penal? Ne vidim ovdje nista sporno. Ono sto me brine da su nam napravili dosta sansi i sto je Borjan opet vadio kestenje u par situacija, bojim se da je ovaj niz bez primljenog gola vise rezultat srece nego tvrde odbrane, sto je ok, samo da nam se Borac ne ponovi. S druge strane, raduje napadacka igra, forma Pesica i Boacija, vidi se da igramo sa vise energije nego prosle godine. Jos samo da Rikardinjo proigra. Vec se radujem derbiju, ako ovako budemo igrali ne znam da li cemo pobijediti, ali cemo IGRATI, za razliku od proslih nekoliko...

Čerek Republika Srps
06:43

Po mom misljenju kontakt ne postoji,odnosno nije penal ali isto tako,svaka realna osoba ce reci da je to jako tesko videti,tek nakon gledanja snimka (iz svih uglova) se moze reci da nema penala. Isto tako,penal nije bio ni sinoc za Partizan ( nije bio penal ni situacija koju pominje povratak kralja-ruka igraca). Moramo se svi malo uozbiljiti,prelako se sviraju penali na nasim njivama

paok
07:18

Tacno tako. Niti jedan penal plus ta ruka nisu bili. Stvarno se prelako sviraju penali. Ispada da ako ti ruka stoji na telu da je odmah penal, uopste ne znaci da tu nekoga vuce. Druga stvar, pomocnici previse grese u procenama za ofsajd, minimum po 3-4 puta na svakom mecu, previse je to. Jankovicev gol je ipak regularan i direktno je uticao na rezultat, bilo je na 1:2. Da ne mislis da se pravdam, Vozdovac nas je razbio i zasluzio da pobedi.

Korner-Pixi-G000000L
Sunday, 13.08.2017
13:33

Sudija nije obavezan da zna da li igrac nekoga vuce ILI NE, ali zato dobro zna da nije dozvoljeno staviti ruku na telo protivnickog igraca sto zna i protivnicki igrac i odmah pada, a onda sudija to sankcijonise kao prekrsaj. Ljudi fudbalska pravila su jasna ali kazem treba ih poznavati.

09:39

Po kojim to fudbalskim pravilima treba da bude kontakt da bi se svirao penal. Pesic je golmanu sakrio loptu, a golman je njegovim telom napravio prepreku da on vise nije mogao normalno da nastavi akciju i pri izbegavanju (preskakanju) golmana (prepreke) Pesic pada. Po sudijskim pravilima penal o kome nema potrebe da se diskutuje, ali problem je sto ovde svi vole da pametuju, a u fudbal i fudbalska pravila se ne razumeju.

09:14

pa...sa tvog stanovištva je ta greška pomoćnog sudije direktno uticala na rezultat (i jeste,bilo je 1:2) ali sa stanovištva Voždovca to nije tako jer je Partizan poveo iz nepostojećeg penala ,tako da opet dolazimo do 1:2 (da je sve suđeno kako se trebalo suditi). naravno da je to sada iz ove perspektive nemoguće reći šta bi se desilo da sudija nije sudio penal za Partizan, možda Voždovac ne bi dao ni jedan gol do poluvremena a možda ni sam Janković ne bi bio u situaciji u kojoj se našao. Sad pričam samo o materijalnim greškama sudije.

SvetskiSampion
00:07

Nee. Sramota bre da se igra kod nas ovako ciganski , postali smo kao juznoamerikanci.

Thursday, 10.08.2017
22:04

Po fudbalskim propisima cist penal kao suza.

21:07

Presao je golmana samo da da gol i on pada bez ikakvog kontakta, penal ni u prici, a da je sudija dobro video mogao mu je zalepiti zuti karton za simuliranje, a mogao je da postigne cist gol kao na dlanu... Zvezdas sam i cemu ovo glupiranje Pesicu, nemam reci, i sad ne daj Boze sledeci put da bude kontakta i da mu ne sude penal jer je bas zbog ovog simuliranja... Sramota da te bude Pesicu!!!

Salone
21:07

Ma nikad nije penal za Zvezdu a partizan kad ima deset utakmica prelaze svi cute

Al(a)din
21:06

Vidim grobare gde ovo penal, pa ovakav se penal upravo svirao Bordu protiv Zvezde, pa ste govorili da je bio regularan penal, auuu covece al menjate misljenja iz dana u dan. Mada vas i razumem. Izgubiti 3-1 od Vozdovca nije lako

paok
22:34

Bordoa se vise niko i ne seca, ali kad to pominjes i njima je poklonjen penal kao i vama sada. Da dodam da ni juce nije bio prnal za Partizan. Sto je tesko priznati dal je nesto bilo ili ne. Ove penale bi svirali samo za Zvezdu i Partizan kod nas a u Evropi bi bili zuti zbog padanja bez razloga. Mozda je Jankovic ispao malo veci folirant. Pozz

R V T
09:12

Niste u pravu, Bordoov penal je bio apsolutno opravdano dosudjen.

paok
07:14

Ima Grobara koji su realni a ima i vas. Sta ja imam id toga da te ubedjujem da je nesto bilo kad nije.

00:06

Ja pamtim bordo jako dobro, gorciji ukus posle poraza ne pamtim. Ovo veceras nije penal a ni ono sinoc . Sreca pa smo ih nadigrali i ova situacija nije uticala na ishod.

Al(a)din
23:20

Ja samo upozoravam na promenu misljenja polovine grobara, a to da li je Zvezdi ili Partizanu poklonjen penal ili nije, zabole me