Ćurčić: "Pobeda za veće samopouzdanje"

• 28. februar 2012.

• 19:23

• Izvor: Sportske.net, novosti.rs

Fudbaleri Srbije savladali su na prijateljskom turniru reprezentativce Jermenije rezultatom (2:0). V.d. selektora, Radovan Ćurčić, konačno je, nakon četiri uzastopna poraza, osetio "slast" pobede.

Svima je nakon današnjeg meča sa Jermenijom laknulo. Srbija je konačno došla do pobede, pa neka je u pitanju prijateljski meč, olakšanje je posle nizanih neuspeha veliko kao da je dobijena neka od zvaničnih takmičarskih utakmica.

Puno je onih koji su na Kipru debitovali ili pokušavali da se opet nametnu u reprezentativnom dresu. Svakako da im je bilo teško, ali jedan čovek imao je na leđima ogroman teret.

Iako samo v.d. selektora, Radovan Ćurčić savesno obavlja svoje obaveze u reprezentaciji i današnji trijumf Srbije ujedno je i njegov.

On je nakon meča istako da je pobeda ono što je u ovom trenutku najbitnije a da su više stvorenih prilika protivnika rezultat umora koji se kod igrača povećavao tokom meča.

"Išli smo sa pritiskom u meč, ali dali dva gola i dosta dobro igrali u u prvom delu. U nastavku je bilo daleko slabije, igrači su izgubili svežinu i protivnik nam je napravio nekoliko prilika. Čestitao bih momcima, jer su pobedili i umor i rivala" izjavio je Ćurčić nakon meča sa Jermenijom.

Nužno je bilo da se na terenu postavka koja je počela utakmicu zadrži što duže kako bi rezervisti na današnjem meču sačuvali svežinu za naredni. To je po Radovanu Ćurčiću osnovni uzrok slabije igre u defanzivi.

"Zbog utakmice u sredu nismo smeli da menjamo igrače već na poluvremenu. Izgubili su svežinu, nisu uspevali da obave defanzivne zadatke te nam je rival pravio dosta problema. Međutim, izmene su ipak na kraju i u tom delu donele stabilnost."

Na kraju, trenutni vršilac dužnosti selektora, osvrnuo se na igru debitanata koji su danas prvi put u karijeri obukli seniorski dres reprezentacije.

"Igrali su hrabro, bez grča i pokazali da su budućnost" zadovoljno je pohvalio igrače Ćurčić.