Čukarički poveo, pa stao, Boaći doneo Zvezdi nova tri boda!

nedelja 26.11.2017.
16:52

Fudbaler iz Gane ponovo je heroj Crvene zvezde, sa dva nova gola u prvenstvu Srbije.

crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda je stigla do nova tri boda, prekinula je veliku seriju Čukaričkog, preokrenula je rezultat i slavila na Banovom brdu sa 1:2 (1:0).

Uslovi za igru nisu bili dobri na početku utakmice, padala je kiša, bilo je i hladno, ali to nije smetalo igračima da nam prirede zanimljivu predstavu.

Čukarički je pretio već nakon 13 sekundi, pokušao je Ovusu nakon greške na sredini terena igrača Crvene zvezde, ali je Borjan pravovremeno istrčao i sprečio čist gol.

Bolji je bio Čukarički u prvom poluvremenu, a Ovusu je imao još jednu šansu. Lopta je došla do njega nakon greške Kange na sredini terena, Kange koji danas nije bio raspoložen za igru. Ipak, Ovusu je prebacio čitav gol, iz veoma izgledne situacije.

Zvezda je imala veliku šansu i najbolju u prvom poluvremenu u 22. minutu kada je Sran Babić došao do lopte nakon prekida, čak ju je primio u kaznenom prostoru, ali je i on prebacio gol, pogodio je mrežu, ali onu iza gola.

Videli smo dosta šuteva iz daljine u prvom delu, ali gol smo videli tek pred sam kraj. Prethodno je Čukarički imao dosta kontri, bili su daleko bliži golu, dok je Zvezda imala šansu preko Pešića koji je sa 16 metara šutirao u golmana Belića.

I onda 42.minut, Jovanović centrira ka Mićinu, ovaj šutira u nebranjeni deo za 1:0 i sasvim zasluženo vođstvo domaćih na poluvremenu.

Gol
OVDE.

U nastavku daleko bolja Zvezda.

Milojević je promenio formaciju, nije više igrao sa trojicom u defanzivi, prešao je na onu standardnu, ušao je u igru i Slavoljub Srnić, sve je izgledalo daleko bolje.

Stojković je imao šansu na samom startu, a onda u 49. minutu velika šansa za Pešića koji sa nekoliko metara ponovo šutira u Belića. Minut kasnije Babić ima novu šansu, lopta je otišla pored gola.

Mićin je imao šansu na drugoj strani, iscenirao je pad u šesnaestercu, dobio je i žuti karton zbog toga.

I onda u sledećem napadu, u 57. minutu, tekla je akcija Crvene zvezde, Donald je centrirao sa desne strane, lopta je išla ka Pešiću koji je oboren u kaznenom prostoru od strane Jovanovića, sudija Santrač je pokazao na belu tačku, a Boaći je izjednačio na 1:1.

Nije bilo previše šansi nakon tog gola u narednih 10 minuta, a onda novi gol u mreži Čukaričkog.

Bio je slobodan udarac sa nekih 30-35 metara od gola, Krstičić je centrirao, Rodić je skočio, Babić dotakao loptu, ona je došla nekako do Boaćija koji je uspeo da pronađe put do mreže za 1:2!

Domaći su imali polupriliku preko 19-godišnjeg Mićina koji je šutirao sa 20-ak metara pored gola, promene rezultata nije bilo u tom 82. minutu, a igrači Crvene zvezde su uspevali da sačuvaju loptu u svom posedu u većem delu ostatka meča.

Srnić je mogao da promeni rezultat u 84. minutu, ali se okliznuo prilikom šuta, a na drugoj strani umalo izjednačenje nakon udarca Docića, neko je zakačio loptu, ona je završila na mreži gola Borjana.

Vremena je bilo sve manje, što je odgovaralo prvoplasiranoj ekipi na tabeli. Na kraju, posao je odrađen, Crvena zvezda zahvaljujući daleko boljem izdanju u drugom poluvremenu slavi pobedu i nova tri boda.

Čukarički: Belić - P. Jovanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac - Drinčić, Docić, Kajević, Bojić, Ovusu - Mićin.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Rodić - Donald, Krstičić - Gobeljić (od 46' Srnić), Kanga (od 87' Milijaš), Pešić - Boaći (od 79' Račić).