22:03

Nakon dva remija izabranici Sima Krunića zabalažili i treću pobedu u sklopu priprema za prolećni deo sezone.

FK Čukarički

Superligaš sa Banovog brda odigrao je u utorak peti kontrolni meč u sklopu priprema za drugi deo sezone, četvrti na Kipru.

Čukarički je danas odmerio snage sa trećeplasiranim timom letonskog šampionata Rigom i slavio rezultatom 2:0 (0:0).

Uvodni deo meča prošao je u znaku dominacije srpskog tima, ali Čukarički nije uspeo da iskoristi svoje šanse. Završnicu poluvremena obeležilo je "seckanje igre" tako da se na odmor otišlo bez golova.

Odluka o pobedniku pala je u periodu od 59. do 62. minuta. Bivši fudbaler Partizana Veljko Birmančević iznudio je dva penala, a drugi je uspešno realizovao. Prvi gol za Čuku sa bele tačke je postigao Ognjen Mudrinski.

Trener Simo Krunić promenio je gotovo kompletan tim u 90. minutu, ali promene rezultata nije bilo.

Poslednju proveru na Kipru Čukarički će imati u petak, 8. februara, a rival će mu biti bugarski Levski.

ČUKARIČKI: Belić, M. Stevanović, Šapić, Puškarić, Bogosavac, Docić, Đorđević, Birmančević, Ovusu, Stojanović, Mudrinski;

Od 69. minuta: Veličković, Kopitović, Radojičić, Kiso, Kovač, Aleksić, Nikčević, Luković, Šarić.

05/02/2019 Limasol: Čukarički – Riga 2:0 (0:0)
02/02/2019 Limasol: Čukarički – Ural 0:0
30/01/2019 Limasol: Čukarički – Gornjik 1:1 (1:1)
27/01/2019 Limasol: Čukarički – Tjumen 3:1 (1:0)
21/01/2019 Beograd: Čukarički – Sinđelić 3:2 (1:2)