Čuka iznenadila Rad, remi u Užicu, OFK-ov ''minimalac''

• 10. avgust 2013.

• 19:32

Utakmicama u Užicu, na Karaburmi i na Banjici, počela je nova sezona u domaćem šampionatu. U večernjem terminu još tri utakmice.

Iznenađenje ili ne, tek Čukarički je na povratničkoj premijeri u Superligi uspeo kao gost sa slavi na Banjici protiv Rada rezultatom 1:0.

Gol kojim su Čukaričani došli do pobede postigao je Dragoljub Srnić već u četvrtom minutu i to je prvi gol na superligaškim terenima od početka nove sezone.

''Građevinari'' su imali dovoljno vremena da utakmicu okrenu u svoju korist, ali u tome nisu uspeli i bodovi odlaze ''Brđanima''.

Na Karaburmi, OFK Beograd je upisao očekivane bodove protiv još jednog novog superligša, ekipe Voždovca. Jedini gol postigao je Marko Petković iz jedanaesterca u 35. minutu - 1:0.

Posle prvog poluvremena golova nije bilo jedino u Užicu, gdsu igrali Sloboda i Spartak. Ali, posle samo pet minuta igre u nastavku, Sloboda je krunisala bolju igru i došla do vođstva protiv Subotičana golom Pejovića.

Ali, gosti samo tri minuta kasnije preko kapitena Torbiuce stižu do izjednačenja na 1:1 i taj rezultat su uspeli da zadrže do kraja meča, osvojivši vredan bod na startu nove sezone.

Tokom večeri igraju se još tri utakmice prvog kola.