Crveno-bela furija u Lučanima, pukla ''petarda''

nedelja 01.04.2018.
18:51

I pored dva primljena gola, Zvezda bez većih problema stigla do novih bodova za povratak na ''plus 12'' u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Beta/Branislav Božić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde protutnjali su danas kroz Lučane postigavši čak pet golova u trijumfu rezultatom 5:2 nad domaćom ekipom  Mladosti.

Zvezda je prvu veliku priliku imala već u 20. sekundi meča, kada je Rodić snažno šutirao posle centaršuta Stojkovića sa desne strane, ali je bio zamalo neprecizan.

Ipak, nije se dugo čekalo na Zvezdino vođstvo. Igrao se 17. minut, kada je Adžić proigrao Pešića, ovaj asistirao Srniću u kaznenom prostoru domaćih, a krilni fudbaler crveno-belih rutinski šalje loptu u Krznarićevu mrežu - 0:1.

Deset minuta kasnije Jovičićev udarac odlično je zaustavio Krznarić, a rezultatsku neizvesnost vratio je Predrag Pavlović u 36. minutu, posle centaršuta sa leve strane - 1:1.

Ovaj rezultat Lučanci nisu uspeli da sačuvaju do odlaska na odmor, pa je u 44. minutu Srđan Babić posle Srnićevog kornera vratio prednost na stranu crveno-belih - 1:2.

Samo deset minuta od početka drugog poluvremena, Aleksandar Pešić je iznudio jedanaesterac, Milošević ga je povukao s leđa za dres i za sudiju Srđana Obradovića to je bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Pešić je precizno izveo penal za ubedljivih 3:1.

Činilo se da Lučanci neće moći da se vrate u ovaj meč, ali oni su to učinili još jednim golom Pavlovića u 73. minutu, posle centaršuta Radivojevića sa desne strane.

Kratko je trajala ova nada domaćih,mladi Luka Ilić je u 81. minutu, posle prodora Jovičića povisio na 4:2, a za ''petardu'' se pobrinuo Aleksandar Pešić, svojim drugim golom tri minuta kasnije - 5:2 za Zvezdu.

Mladost: Krznarić, I. Milošević, P. Jovanović, Šatara, B. Milošević, Pejović, Tumbasević, Pešić, L. Jovanović, Pavlović (od 81. Mihajlović), Radivojević.

Crvena zvezda: Supić, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Jovičić, Račić, Srnić (od 79. Radonjić), Adžić (od 64. Milijaš), Ben, Pešić.