"Crvena" Zvezda u trećem kolu

• 25. jul 2013.

• 22:31

Vicešampion Srbije plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope nakon jalove i prosečne igre na Islandu. Mihajlović i Stojanović "pocrveneli", Bajković sprečio dramu u 79. minutu odbranivši penal.

IBV: Džejms, Olafson, Gudjonson, Sigurbjornson, Garner, V. Thorvardson (od 80' Sper), Torsteinson (od 74' Hreidarson), Maveje, Džefs, Bergason (od 64' Simonds), Gudmundson.

CRVENA ZVEZDA:
Bajković, Vešović, Krneta, Lazić, Mladenović, Kovačević, Milijaš, Kasalica (od 86' Milivojević), Ninković (od 68' Savićević), Pečnik, Dauda (od 61' Mihajlović).

Sivilo "večitih" na evropskoj sceni upotpunila je Crvena zvezda remijem sa IB Vestmanejom bez golova na Islandu.

Više od bezidejne igre i remija bez golova boli činjenica da je Zvezda ostala bez isključenog trenera ali i napadača Stefana Mihajlovića.

Prvo poluvreme donelo je prosečnu igru obe ekipe sa tek po nekom prilikom pred golovima. Najozbiljniju je propustio Miloš Ninković u 25. minutu kada je izbio sam pred Dejvida Džejmsa ali je misleći da se našao u ofsajdu dodao loptu Englezu koji je već bio na zemlji.

Drugo poluvreme je umesto mirne igre i rutinskog privođenja meča kraju donelo nervozu u redovima crveno-belih. Umesto da se na terenu smiruju strasti one su se rasplamsale i to zbog nedosuđenih kornera i nepotrebnih grubih startova pojedinih igrača gostujućeg tima.

Islanđani su jedva čekali da krene "lomljenje" po terenu a ceh je platio Stefan Mihajlović koji je za dva minuta dva puta javno opomenut čime je ostavio saigrače na cedilu u poslednjih 15 minuta.

U junaka meča izrastao je Boban Bajković koji je "skinuo" penal u 79. minutu meča. Krneta je navodno igrao rukom a sudija je pokazao na belu tačku. Kako je rečeno, golman Zvezde uspeo je da odbrani penal Gudmunsonu i tako spreči triler završnicu.

Do kraja meča isključen je i trener Slaviša Stojanović koji je sa obližnjeg brežuljka ispratio završnicu Zvezdinog "pecanja" na Islandu.

Suma sumarum, Zvezda se plasirala u treće kolo kvalifikacija ali je, slično Partizanu, igrom razočarala navijače. Posebno boli to što je na terenu pokazan visok nivo nediscipline koji bi skupo mogao da košta crveno-bele ako u Odesi "požuteli" ponovo zarade javne opomene.

Za nedelju dana Zvezda gostuje Černomorecu koji je u Moldaviji poražen sa 2:1 od Dačije ali se ipak plasirao u treće kolo kvalifikacija.