subota 12.12.2015.
17:33

''Petarda'' na Marakani, het-trik Uga Vijere!

Sportske.net/crvenazvezdafk.com

Današnji meč je prilika i da crveno-beli pred svojim navijačima proslave jesenju titulu, osvojenu mnogo ranije, zahvaljujući seriji od 17 uzastopnih pobeda.

Iako suspendovan, trener Miodrag Božović se nalazi na klupi Crvene zvezde večeras na Marakani, sa crveno-belim šalom oko vrata. Očigledno, pošta iz FSS ponovo kasni kao i u ''slučaju Lalatović''

PRVO POLUVREME

Miran početak utakmice, bez prilika u prvih pet minuta meča. Prvi ozbiljniji pokušaj imao je oporavljeni Katai u devetom minutu meča, ali je njegov udarac po zemlji zaustavio golman gostiju Grujičić.

Dva minuta kasnije dobra akcija gostiju, pripretio je Ćulum posle dodavanja Stojanovića, ali je Kahriman na vreme istrčao i uhvatio loptu.

Ipak, pritisak Zvezde sve jači, Luis Ibanjez je nešto kasnije pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan, da bi zatim Srnić zamalo zakasnio na centaršut Donalda sa desne strane.

Još jedna izgledna akcija Crvene zvezde viđena je u 21. minutu, kada je Plavšić probio po denoj strani, odlično pronašao Kataija koji, međutim, loše šutira.

Samo minut kasnije, Zvezda je iznudila korner posle kojeg je Katai još jednom pokušao, ali lopta odlazi iznad prečke.

Ipak, nije se još dugo čekalo na vodeći gol Zvezde - 25. minut, Ugo Vijera, 1-0! Marko Grujić je započeo akciju, poslao loptu ka Donaldu u kaznenom prostoru, ovaj je kratko dodao do Uga Vijere koji sa nekih šest-sedam metara pogađa mrežu.

Golove možete da pogledate OVDE.

Devet minuta kasnije, velika greška Ćuluma ispred kaznenog prostora gostiju, promašio je loptu, a sve je pratio Ugo Vijera koji preciznim udarcem iskosa sa leve strane ponovo šalje loptu iza leđa golmana Grujičića - 2:0!

Do kraja prvog poluvremena, crveno-beli su rutinski održavali prednost. Gosti potpuno bezopasni, žele da pre svega izbegnu debakl večeras na Marakani.

DRUGO POLUVREME

Početak drugog dela igre obeležila je slavljenička ''bakljada'' navijača Crvene zvezde, ne samo na severnoj, već i na istočnoj i zapadnoj tribini.

Baš u to vreme i velika prilika za Kataija posle kornera, ali njegov udarac odbranio je golman Grujičić.

I konačno, u 57. minutu Katai uspeva da pronađe put do mreže gostiju - 3:0, posle asistencije Plavšića! Ovim golom Katai se na vrhu Liste strelaca izjednačio sa Vijerom. I jedan i drugi su postigli po 12 golova od početka sezone u Superligi.

Zvezda je pobedu osigurala, a navijačima postaje sve interesantnija baš ova trka Vijee i Kataija. Nova stopostotna prilika za Vijeru viđena je u 67. minutu, ali je ovoga puta umesto mreže, pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Grujić koji je sa dvadesetak metara šutirao preko gola.

Trinaest minuta kasnije, Zvezdinom napadaču se ukazala nova prilika posle nesebične asistencije Kataija, Vijera je izbio sam ispred protivničkog golmana i rutinski ga savladao za het-trik i više nego ubedljivih 4:0
!

Ugo Vijera je u 85. minutu ovacijama ispraćen sa terena, a zamenio ga je Predrag Sikimić.

A onda, ''petarda'' - 5:0 za Zvezdu, strelac Srnić! Još jedna asistencija Plavšića, a Srnić iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu!