Crvena zvezda - Partizan (uživo)

• 17. novembar 2012.

• 18:49

Kraj utakmice na Marakani, Zvezda posle preokreta dobila 143. večiti derbi sa 3:2!

Na tribinama Marakane za sada bez incidenata, ali pred sam početak meča gomila pirotehničkih sredstava upotrebljena je na severnoj trbini, pravi vatromet Zvezdinih navijača, pitamo se samo hoće li neko biti odgovoran za unošenje ogromne količine pirotehnike.

A na terenu, u prvih nekoliko minuta nema uzbuđenja, igra se uglavnom na sredini terena, ali utisak je da crno-beli polako preuzimaju inicijativu.

A onda, već u 9. minutu crno-beli koriste prvu priliku i dolaze u vođstvo preko debitanta Aleksandra Mitrovića - 0:1!

Sjajna asistencija kapitena Saše Ilića ka Mitroviću koji je pobegao štoperima Zvezde, izbio sam ispred Bajkovića i rutinski ga savladao.

U tim trenucima bakljada i na južnoj tribini...

Četiri minuta kasnije novi opasan napad Partizana preko Markovića, ali je praktično samo dodao loptu Bajkoviću.

Međutim, sledi kontra, Kasalica 1:1! Lazović je sjajno centrirao sa desne strane, Kasalica na pravom mestu, rezultat je 1:1.

Ali minut kasnije - 1:2, autogol Jovanovića! Lazar Marković je napravio pometnju u odbrani Zvezde, iskusni crnogorski reprezentativac je nespretno reagovao i Bajković je po drugi put savladan.

U 24. minutu nova prilika za Mitrovića posle centaršuta Miljkovića, ali je lopta posle udarca glavom mladog napadača Partizana završila tik pored desne stative.

Zvezda je u ovim trenucima preuzela inicijativu, pokušavaju domaći da dođu do novog izjednačenja, ali na isteku prvih pola sata meča, nema novih prilika pred golom Petrovića.

U 34. minutu novi kiks Jovanovića, poklonio je loptu napadačima Partizana, Lazar Marković je munjevito ušao u kazneni prostor, ali onda poslao loptu pored gola.

Šest minuta kasnije Ivanov je pokušao da uposli isturenog Lazevskog, ali je bek Partizana zamalo zakasnio.

Uzvraća strelac jedinog gola za Zvezdu Filip Kasalica, odlično je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Petrović izbio loptu u korner.

Pripretio je i Mikić sa desne strane u 43. minutu, ali je Petrović još jednom sigurno intervenisao.

Mikić je u poluvremenu zamenjen, umesto njega na terenu je Vešović.

I drugo poluvreme počelo je bakljadom na Severu...

Prva prilika u nastavku viđena je u 48. minutu. Akcija Miljkovića i Ilića, koji je ostavio povratnu loptu za Sašu Markovića, ovaj šutira sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi iznad prečke.

I onda gol na drugoj strani - 2:2, Milivojević! Igrao se 50. minut, Milivojević je primio loptu na nešto više od 20 metara od gola, odlično je šutirao, lopta je okrznula prečku i završila u mreži!

Dva minuta kasnije slobodan udarac na drugoj strani, Tomić je dobro šutirao iskosa sa leve strane, ali je Banković izbio loptu u korner.

A onda, u 59. minutu sjajna prilika za Zvezdu! Odličan prodor Vešovića po desnoj strani, centaršut ka Kasalici, koji kroz konfuznu odbranu Partizana upošljava Lazovića, ali on šalje loptu iznad prečke.

Tek je prava konfuzija u odbrani Partizana viđena je dva minuta kasnije. Katastrofalna greška Ostojića, koji je pokušao da vrati loptu golmanu Petroviću, ali umesto toga uposlio je Lazovića. Ovaj je, međutim, otišao suviše ulevo, centrirao zatim ka Milijašu, ali se Zvezdin kapiten nije snašao.

Reagovao je zatim trener Partizana prvom izmenom. Od 66. minuta na terenu je Jojić umesto Tomića, a dva minuta kasnije na drugoj strani je Milunović ušao umesto Lazovića.

I tek što je ušao u igru Milunović se našao u šansi. Posle asistencije Kasalice glavom je pokušao da prevari Petrovića, ali je na kraju iznudio samo korner.

Zvezda znatno bolja u drugom poluvremenu, Partizan potpuno bezopasan u nastavku.

I kao plod takve igre rezultat je stigao u 74. minutu! Kasalica se na desnoj strani odlično izborio za centaršut pored Lazevskog, na pravom mestu bio je Milijaš koji glavom šalje loptu u donji desni ugao golmana Petrovića - 3:2!

Trener Partizana kao da ne veruje šta gleda na terenu u drugom poluvremenu. Besan je na svoje fudbalere...

U 77. minutu prvi incident na terenu. U nastavku neprimetni Lazar Marković je posle faula nad Vešovićem ušao u konflikt sa fudbalerima Zvezde i zaradio žuti karton.

U finišu, Ninković i Stefan Šćepović su na terenu umesto Lazara Markovića i Ilića, dok je u Zvezdi Dimitrijević na terenu umesto Milijaša.

Crvena zvezda: Bajković, Mikić (Vešović od 46.), Spajić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Milijaš, Lazović (Milunović od 68.), Kasalica, Mudrinski.

Partizan:  Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Smiljanić, S. Marković, Ilić (S. Šćepović od 80.), Tomić (Jojić od 66.), L. Marković (Ninković od 85.), Mitrović.