Crvena zvezda - OFK Beograd 2:1 (KRAJ)

• 29. novembar 2014.

• 17:58

U slaboj utakmici na Marakani, Zvezda u 14. kolu Superlige savladala OFK Beograd sa 2:1. Delije još jednom odale poštu Marku Ivkoviću.

Prethodnih dana, u Crvenoj zvezdi su najavljivali goleadu protiv ''Romantičara'', a da te najave nisu bile bez osnova, pokazao je Aleksandar Katai, koji je posle jednog minuta i 17 sekundi doveo Zvezdu u vođstvo - 1:0!

Akcija Crvene zvezde tekla je po levoj strani, na kraju je usledio odličan centaršut Pečnika po zemlji za Kataija, koji iz prve pogađa mrežu, sa nekih sedam metara od gola.

Sjajan početak Zvezde, iako u njenom sastavu nema povređenih napadača Rakića i Jovića, ali ni doskorašnjeg kapitena Mijailovića, kao ni ''pocrvenelog'' Planića.

Rano vođstvo omogućilo je Zvezdi znatno mirniju igru i za sada domaći u potpunosti kontrolišu dešavanja na terenu.

Mlada ekipa OFK Beograda za sada ne uspeva da ozbiljnije ugrozi gol Rajkovića. U 11. minutu pokušao je Gajić sa oko 25 metara, ali je vrlo nepecizno šutirao.

Ali, šest minuta kasnije, mnogo opasniji udarac, takođe iz daljine, uputio je Ješić, ali je lopta završila tik iznad prečke Zvezdinog gola.

A onda, posle tačno 25 minuta od početka meča, u centru pažnje su ''Delije''. Najvatreniji navijači Crvene zvezde su na severnoj tribini razvili veliku sliku ubijenog navijača svog kluba Marka Ivkovića, uz skandiranje njegovog imena, a sve je ispraćeno i bakljadom na Severu...

Takođe, u znak odavanja pošte ubijenom drugu, Zvezdini navijači se nisu oglašavali u prvih 25 minuta meča.

Na terenu nema većih uzbuđenja, ulazimo polako i u finiš prvog poluvremena.

Ni u preostalih nekoliko minuta do kraja prvog dela igre nije bilo zanimljivog sadržaja, pa se nadamo da će bar u nastavku biti boljeg fudbala.

Nažalost, monotonija i u uvodnim minutima drugog poluvremena, videćemo hoće li je prekinuti Despotović, koji je ušao u 54. minutu na teren umesto Gavrića.

Ali, i dalje ništa, kao da i jedni i drugi jedva čekaju da se ova utakmica završi...

Međutim, onaj ko je ušo sa velikim motivom večeras je mladi Borko Duronjić, koji je postigao izjednačujući gol u 74. minutu posle najbolje akcije ''Romantičara'' - 1:1!

Njemu je trebalo samo osam minuta od ulaska u igru da savlada Rajkovića i vrati ovoj utakmici dinamiku.

Naravno, Zvezda je odmah krenul mnogo angažovanije ka golu gostiju, u 77. minutu Nejc Pečnik je imao fantastičnu priliku, izbio je potpuno sam pred golmana Čupića, ali je - promašio čitav gol!

Definitivno, Pečnik i dalje ne liči na onog igrača iz prošle sezone...

Ali, zato je Đorđe Despotović konačno razbio maler - 2:1 za Zvezdu! Napadač od koga su se dugo očekivali golovi i koji je sve češće bio na meti kritika, večeras je konačno proradio, realizovao još jednu dobru akciju crveno-belih i ponovo doveo domaće na prag pobede.

Ulazimo u sam finiš meča, a u njemu Zvezda je rutinski sačuvala prednost i primakla se Partizanu na tri boda zaostatka.

Crvena zvezda: Rajković, Pavićević, Lazić, Jovanović, Antić, Grujić, Ristić, Lazović, Pečnik, Gavrić (Despotović od 54.), Katai (Bosančić od 64.).

OFK Beograd: Čupić, Aksentijević, Vasiljević, Dautović, Antonov, Alempijević, Gajić (Belaković od 76.), Jovanović (Duronjić od 66.), Paločević (Janković od 59.), Ješić, Andrić.

Dodajmo još i da je u još jednom večerašnjem meču, Borac u Čačku igrao nerešeno sa Voždovcem - 0:0.