Crvena zvezda - Novi Pazar (KRAJ)

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. septembar 2015.

• 17:56

Crvena zvezda je savladala Novi Pazar rezultatom 2:0 u okviru 11. kola Superlige.

Beograd, početak u 18 časova
Stadion: "Rajko Mitić"

Evo startnih postava ekipa Miodraga Božovića i Mladena Dodića:

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Vered, Katai, Plavšić, Vieira.

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović, Vuković, Trtovac, Kostić, Đalović, Pr. Pavlović, Vusljanin, Obrovac, Aškovski, Damjanović.

Crvena zvezda će pokušati da se osveti za prošlogodišnji poraz u Novom Pazaru kada je Marko Jevtović, sadašnji igrač Partizana, postigao pogodak za 2:1, dok će Pazarci pokušati svim silama da sačuvaju svoj gol na ovom meču protiv zahuktale Zvezde.

10' - Nakon početnog opipavanja pulsa Crvena zvezda je zaigrala nešto ofanzivnije, Vieira i Katai su najagilniji, ali za sada se odbrana Novog Pazara drži. Golman Pazara Zečević je za sada siguran na golu.

15' - Sjajna akcija Novog Pazara po desnoj strani, Vusljanin je centrirao odlično, lopta je došla do fudbalera koji je svoju karijeru počeo u Crvenoj zvezdi, Jovana Damjanovića, ali je on šutirao glavom pravo u golmana Kahrimana koji nije imao većih problema da zaustavi ovaj šut koji je išao po sred gola. Ostaje 0:0.

20' - Nervoza na obe strane, Katai je nakon verbalnog duela sa igračima Novog Pazara dobio zaslužen žuti karton.

23' - Najbolja prilika za Zvezdu, bio je to slobodan udarac koji je sa nekih 20-ak metara izveo Luis Ibanjez, prebacio je živi zid, a lopta je prohujala nekih 30-ak santimentara pored stative. Zečević je samo pogledom ispratio loptu.

27' - ŽESTOK sudar fudbalera Pazara, Stevanovića, i Plavšića na drugoj strani. Lekari su morali da reaguju jer je fudbaler Pazara ostao na zemlji, izgledao je ozbiljno, ali se ovaj momak brzo vratio na teren.

37' - Mirniji tok utakmice, Novi Pazar se organizovano brani, Crvena zvezda ima jalovu inicijativu, ali bez prave šanse pred golom Zečevića.

45' - Novi žuti karton na meču, Aškovski ga je dobio nakon veoma oštrog starta nad Plavšićem. Sve tvrđa utakmica, nervoza je prisutna na obe strane, sudija je produžio poluvreme za tri minuta.

45+1' - Donald i Katai su imali dobru akciju, ali Zlatko Zečević je i dalje siguran na ovom meču. Zvezda teško stiže do gola golmana gostiju, a i kada stigne to nisu previše izgledne prilike.

45+3' - Marko Grujić pogađa za Crvenu zvezdu! Nakon centaršuta Ibanjeza sa leve strane najviše je skočio Marko Grujić i pogodio mrežu Pazara za 1:0!

Gol pogledajte OVDE.

Kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda je golom Grujića u poslednjim sekundama ovog dela igre uspela da slomije otpor Pazaraca. Gosti su se veoma organizovano branili sve do tog gola, videćemo u kakvom će se stanju vratiti na teren u drugom poluvremenu.

46' - Odmah Zvezda kreće ka golu Pazara ne bi li postigla još koji pogodak, nakon asistencije Kataija Ibanjez je pogodio samo spoljni deo mreže. Samo minut nakon toga nova gužva u šesnaestercu gostiju, ali su uspeli da rasčiste opasnost pred golom.

56' - Kruži Zvezda oko gola Pazara, ali i dalje bez rezultata u drugom poluvremenu. Ibanjez je i dalje sjajan po levoj strani, Zvezdini napadi idu uglavnom preko njega.

61' - Navijači Crvene zvezde koji su ispunili severnu tribinu stadiona "Rajko Mitić" trenutno imaju svoj "šou", velika bakljada je u toku.

63' - Aleksandar Katai je propustio neverovatnu priliku. Vieira je fantastično uposlio Kataija koji je obišao Zečevića, šutirao ka golu, ali je neko od igrača Pazara sa gol linije uspeo da izbaci loptu u polje.

66' - Crveno-beli ponovo prete, Katai je šutirao sa distance, ali je odbrana Novog Pazara dobro reagovala i poslala je loptu u korner.

74' - Pazar malo ozbiljniji, nekoliko centaršuteva sa obe strane, ali Kahriman je pokazivao sigurnost.

84' - Dosta grešaka na obe strane, a onda velika šansa za Pazarce da dođu do boda. Lopta je nakon centaršuta sa leve strane Protića došla do Damjanovića koji je izašao sam na Kahrimana, bio je iskosa sa desne strane i poslao je loptu pored gola.

89' Katai rešava sve dileme nakon fenomenalne asistencije Grujića! Izašao je 1 na 1 sa Zečevićem, zaobišao ga i plasirao loptu u mrežu za 2:0. Dileme su razrešene!

90+1' - Mogli su fudbaleri Pazara do počasnog pogotka, ali je nakon šuta Radivojevića lopta pogodila prečku.

KRAJ!!! Crvena zvezda je došla do zaslužene pobede po svemu prikazanom danas, nova tri boda za ekipu Miodraga Božovića.