Crvena zvezda - Jagodina (uživo)

• 28. april 2012.

• 19:00

Na Marakani završena poslednja utakmica subotnjeg programa 27. kola Superlige. Golom Dimitrijevića u 37. minutu Zvezda slavila sa 1:0. Iz prvog poluvremena vredne pomena su i prilike Stojanovića za Jagodinu i sjajan pokušaj Milunovića na drugoj strani.

Crveno-beli ni večeras nisu briljirali pred nešto više od osam hiljada svojih navijača, ali su lepim golom Dimitrijevića iz prvog poluvremena uspeli da slome otpor Jagodinaca - 1:0 na Marakani.

Uoči samog početka, navijači Crvene zvezde ovacijama pozdravili legendarnog golmana Zvonka Milojevića, za čije lečenje je danas organizovana humanitarna akcija.

Prva uzbuđenja viđena su pred golom Crvene zvezde u šestom minutu. Odlična akcija gostiju po desnoj strani, Mudrinski je bio u izglednoj poziciji, ali je lopta posle šuta Stojanovića otišla pored desne stative.

Zvezda ima inicijativu, ali ona za sada ne donosi ni iole ozbiljnije prilike.

U 18. minutu Krstić je pokušao sa dvadesetak metara da ugrozi Bajkovića, ali lopta pogađa u glavu Krnetu, kome je trebalo par minuta da se oporavi od ovog udarca.

Krneta je posle kornera u 25. minutu imao priliku da se upoše i u strelce, ali nije bio dovoljno precizan iskosa sa leve strane.

Ubedljivo najbolji potez u dosadašnjem toku meča napravio je Luka Milunović u 32. minutu, kada je ''makazicama'' sa petnaestak metara uputio loptu u gornji desni ugao, ali je golman Jagodine Šimić izbio loptu u korner.

Ovaj Milunovićev potez kao da je bio najava vodećeg gola crveno-belih u 37. minutu.

Mladenović je odlično centrirao u kazneni prostor, Borha uputio povratnu loptu za Dimitrijevića, koji se najpre drublingom oslobodio protivničkog igrača, a onda sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu - 1:0.

Do kraja prvog poluvremena gledali smo potpunu inicijativu Zvezde, ali pritisak domaćih nije doneo nove ozbiljnije prilike u ovom periodu igre.

Početak drugog poluvremena nije doneo veća uzbuđenja. Zvezda i dalje napada, za sada bez novih prilika.

Prava ''uspavanka'' u ovim trenucima, Zvezda zadovoljna stečenim vođstvom, gosti ne pokazuju previše želje da rezultat promene u svoju korist.

U 69. minutu vredan pomena je potez Dimitrijevića, koji je predvodio izglednu kontru Zvezde, ali je ipak odlučio da prekine akciju, jer je jedan igrač gostiju ostao da leži na suprotnoj strani.

Tri minuta kasnije Mladenović je pokušao iz daljine, ali golman Šimić ipak nije imao većih problema da zaustavi tu loptu.

Minut kasnije, Milunović izlazi iz igre, na terenu je Brazilac Kadu. Tek što je ušao u igru, Kadu je započeo odličnu akciju crveno-belih, Mijailović je zatim odlično uposlio Lazovića, ali on se spetljao u trenutku kada je trebalo da uputi udarac ka golu.

Nešto kasnije Prosinečki vrši novu izmenu, Borhu je zamenio Kasalica. Na drugoj strani, nedugo pošto je ušao i igru, Lamin Suma je morao van terena. Verovatno je u pitanju povreda, a umesto njega priliku je dobio Milenković.

Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Krneta, Maksimović, Mladenović, Dimitrijević, Mijailović, Evandro, Milunović, Lazović, Borha.

Jagodina: Šimić, Projić, Ilić, Živanović, Dukić, Đenić, Gogić, Krstić, Marjanović, Mudrinski, Stojanović.