Crvena zvezda - Jagodina 3-1 (KRAJ)

• 05. mart 2016.

• 17:57

Druga današnja utakmica 25. kola Superlige odigrana na stadionu ''Rajko Mitić'', gde je Crvena zvezda dočekala ekipu Jagodine. Mnogo šansi u prvom poluvremenu, golovi usledili u nastavku meča.

Pobeda u 150. večitom derbiju, proslava 71. rođendana kluba, ali pre svega rekordna serija trijumfa ove sezone i ubedljivo prvo mesto na tabeli, razlozi su za sjajno raspoloženje u kojem crveno-beli ulaze u večerašnji meč.

S druge strane, gosti rasterećeni, svesni da večeras nemaju šta da izgube, pokušaće na iznenade velikog favorita.

Ovo su startne postave Crvene zvezde i Jagodine, a pravdu deli Petar Piper.

Crvena zvezda: Kahriman - Petković, Pavićević (Plavšić od 64.), Edson, Ibanjez - Le Talek - Donald, Srnić (Ristić od 69.), Grujić, Katai (Sikimić od 91.) - Vijera.

Jagodina: Tatić - Đorđević, Gašić, Filipović, Miladinović (Popović od 81.) - Mitošević, Nedović (Ivanović od 77.), Nikolić - Kjereme, Savković, Jevtić (Lečić od 71.).

PRVO POLUVREME

Početak utakmice prema očekivanju, Zvezda je odmah uspostavila inicijativu na terenu, a prva prilika viđena je u petom minutu, kada je Katai probio po desnoj strani, centrirao po zemlji na prvu startivu za Vijeru, ali od svega samo korner za crveno-bele.

Katai je odlično izveo i udarac sa ugla, posle kojeg se Edson našao u šansi, ali lopta odlazi pored gola.

A na isteku šestog minuta igre, odlična kontra Jagodinaca, Frensis je uposlio Savkovića koji izbija sam ispred Kahrimana, ali golman Zvezde i večeras potvrđuje da je u sjajnoj formi!

Na drugoj strani, nova prilika za Edsona u 15. minutu, ovoga puta posle centaršuta Luisa Ibanjeza sa leve strane, ali Brazilac ponovo šalje loptu pored gola.

A onda, još dve velike opasnosti po goo Zvezde i dve sporne situacije ispred njenog gola!

Prvo sudija Piper u 20. minutu meča nije dosudio jedanaesterac za goste posle starta Edsona na Savkoviću, a samo minut kasnije prekinuta je još jedna sjajna akcija Jagodine, i to zbog nepostojećeg ofsajda Savkovića.

Ni to nije sve od gostiju, tačnije od Savkovića, koji je u 24. minutu umakao Savu Pavićeviću, krenuo ka kaznenom prostoru crveno-belih, ali ga je iskusni Zvezdin defanzivac stigao u trenutku kada je uputio udarac ka golu Kahrimana i od pogotka opet nije bilo ništa.

Jagodinci večeras veoma lako ulaze u šanse, konkretno Savković, u saradnji sa bivšim napadačem Zvezde Aleksandrom Jevtićem, a nova prilika, i opet stopostotna viđena je u 31. minutu.

Jevtić je sjajno prošao po desnoj strani, centrirao ka Savkoviću koji opet izbija oči u oči sa Kahrimanom, ali Zvezdin golman i ovoga puta izlazi kao pobednik!

Tri minuta bkasnije, Marko Grujić je pokušao na drugoj strani, ali golova i dalje nema.

Tek u 45. minutu nova velika prilika za Zvezdu, Savo Pavićević je odlično prošao po desnoj strani, još bolje centrirao za Uga Vijeru, ali posle njegovog udarca lopta je opet nekoga zakačila i završila u korneru.

Udarac iz ugla izveo je Ibanjez, Katai je šutirao glavom, ali pored desne stative.

DRUGO POLUVREME

U prvih desetak minuta igre u nastavku nije bilo previše sadržaja, vreme radi za goste koji za sada uspešno održavaju početni rezultat.

Ipak, u 56. minutu viđena je još jedna prilika za Jagodince, ali ovoga puta se Nikolić nije snašao pred Kahrimanovim golom, iako je i on, poput Savkovića bio sam ispred Zvezdinog čuvara mreže.

I, kako to obično biva, Jagodinci su kažnjeni za sve ove promašaje u večerašnjem meču.

Prekršaj je iznudio Marko Grujić na nekih 18 metara, a onda je na scenu stupio Luis Ibanjez, koji je u 59. minutu, kao u derbiju, bio precizan iz slobodnjaka - 1:0 za Zvezdu!

Ali, samo dva minuta je potrajalo vođstvo Zvezde!

Ponovo je ''sevnula'' sjajna kontra Jagodinaca, ali ovoga puta je uspešno realizovana, u režiji nekadašnjeg napadača Zvezde Aleksandra Jevtića - 1:1!

Ipak, nisu dugo Jagodinci sačuvali ovaj rezultat, pošto je u 71. minutu Katai realizovao odličnu akciju Zvezde i maestralnu asistenciju Luisa Ibanjeza - 2:1!

Ovaj pogodak, baš u 71. minutu, izazvao je ogromnu bakljadu ''Delija'' koja je već bila pripremljena povodom 71. rođendana kluba. Kataijev gol je, očigledno, došao baš kad je trebalo...

Ulazak Srđana Plavšića umesto Sava Pavićevića značajno je doprineo ofanzivnijoj igri Zvezde, koja sada ima ''konce igre'' u svojim rukama.

U samom finišu meča, Ugo Vijera je ponovo u centru pažnje, još jedna njegova velika prilika u 85. minutu, ali lopta odlazi pored gola.

Ipak, prvi strelac Superlige stavio je tačku u 92. minutu, kada je na centaršut Ristića zatresao mrežu za konačnih 3:1!