Crno-beli efikasni u prvoj proveri

• 30. jun 2012.

• 19:51

Kombinovani tim Partizana odigrao je danas prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Sloveniji. Rival je bila ekipa Aluminija iz Kidričeva, a šampion Srbije je na kraju slavio sa 4:2.

Crno-beli su odlično započeli meč. Već posle petnaestak minuta meča vodili su sa 2:0.

Prvi gol je delo Brašanca. Akciju je započeo Knežević, poslao loptu ka Markoviću, a u gužvi pred golom Slovenaca najbolje se snašao povratnik sa pozajmice u Smederevu - 1:0.

Pet minuta kasnije već je bilo 2:0 za Partizan, a ovog puta strelac je bio Miloš Jojić na asistenciju Babića sa leve strane.

Izgledalo je da crno-beli grabe ka ubedljivoj pobedi, ali u finišu prvog poluvremena usledio je odgovor domaćina. U 42. minutu Režonja je smanjio na 2:1, da bi u poslednjim trenucima prvog dela igre Žagar izjednačio na 2:2!

U nastavku, trener Vermezović je ukazao priliku Vukiću, Iliću, Pauljeviću, ali su domaći fudbaleri prvi stigli do šanse za treći gol. U 56. minutu crno-beli su imali dosta sreće, ali je deset minuta kasnije Saša Ilić u svomk stilu promešao odbranu rivala i rutinski poslao loptu u mrežu, za novo vođstvo Partizana - 3:2!

Trijumf crno-beli potvrdio je Aškovski u 84. minutu, sjajnim projektilom sa dvadesetak metara - 4:2 za Partizan u prvoj proveri.

Partizan: Petrović (Živković od 46′), Miljković, Savić, Stanković, Lazevski, Smiljanić, Brašanac (Aškovski od 61′), Jojić, Knežević (Pauljević od 61′), Babić (Vukić od 61′), Marković Filip (Ilić od 61′).