Četvrt veka od derbija koji se decenijama prepričavao! ''Istorijski'' penal za Partizan, ''makazice'' Krupnikovića...

sreda 18.03.2020.
16:26

U izostanku aktuelnih sportskih događaja, prilika je da se podsetimo jednog od najkomentarisanijih večitih derbija.

Sportske.net

Bio je to je 99. ''večiti derbi'', odigran pre tačno četvrt veka, 18. marta 1995. godine.

Taj duel Partizana i Crvene zvezde završen je bez pobednika, rezultatom 2:2, a prvi gol na utakmici, koji je postigao Nebojša Krupniković, dao ovom derbiju epitet nezaboravnog.

Gosti sa Marakane su bolje ušli u meč, a potvrda toga je Krupnikovićev gol iz 16. minuta kojim je Zvezda povela sa 1:0. Akcija crveno-belih tekla je po levoj strani terena, delovalo je da gosti nemaju ideju šta da urade sa loptom, ali onda je usledio centaršut na drugu stativu, gde je Krupniković izmakao pažnji odbrane Partizana i na majstorski način, ''makazicama'' savladao Gorana Pandurovića.

Samo dvanaest minuta kasnije, Zvezda je duplirala vođstvo golom Ivana Adžića i rezultatom 2:0 otišlo se na poluvreme.

Ipak, ekipa Partizana koja je imala ulogu favorita u tom meču, probudila se u drugih 45 minuta, kada je najpre preko Čakara u 67. iz jedanaesterca, a onda i Niše Saveljića deset minuta kasnije, uspela da spreči poraz na svom terenu - 2:2. Jedanaesterac koji je tada izveo Damir Čakar kasnije je postao ''istorijski'', s obzirom da je potom više od dve decenije Partizan čekao na novi penal u svoju korist u prvenstvenim mečevima sa najvećim rivalom.

Tek decembra 2017. godine dosuđen je sledeći penal za Partizan u derbijima, a iskoristio ga je Sejduba Suma u 156. večitom derbiju, koji je takođe završen bez pobednika (1:1).

U nastavku pogledajte kako su izgledali su sastavi ekipa koji su nastupili u 99. derbiju, a u prilogu su i golovi sa ove utakmice.