Česi ubedljivi protiv ''Građevinara''

• 05. februar 2013.

• 20:46

• Izvor: Sportske.net, fcrad.co.rs

Fudbaleri beogradskog Rada ubedljivo su poraženi u prvoj utakmici druge faze priprema u Antaliji.

Ekipa Marka Nikolića za rivala je imala češkog prvoligaša Jihlavu, koja je na kraju slavila rezultatom 4:1.

Tokom prvog poluvremena Rad je ostavio solidan utisak i nije mogao ni da se nasluti ovakav epilog. Ipak, u finišu prvog dela igre, dosuđen je jedanaesterac za Jihlavu posle prekršaja Raspopovića i Obems je sa bele tačke zatresao mrežu ''Građevinara''.

Međutim u samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Beograđani su rezultatski ''nokautirani''. Česi postižu još dva gola, stižu do velikih 3:0 i pitanje pobednika je već tada bilo rešeno.

Do kraja, Junga je u 68. minutu postigao i četvrti gol za Jihlavu, a počasni pogodak za Rad upisao je Luković četiri minuta kasnije, za konačnih 4:1.

Rad: A. Jovanović, Vico, Leković, Maraš, Raspopović, Stanojević, S. Jovanović, Pršo, Damnjanović, Đurđević, Vasović.

Igrali su još: Radunović, Milošević, Urošević, Jagodić, Gnjatić, Luković, Đurović, Adamović, Perović, Varga.