BSK - Crvena zvezda (kraj)

• Autor: Boris Jovanović

• 21. april 2013.

• 15:52

Crvena zvezda savladala je BSK u Borči minimalnim rezultatom o vratila se na 4 boda zaostatka u odnosu na "večitog rivala".

Ožegović, Milunović, Mudrinski.

Odlična atmosfera na stadionu u Borči, naravno navijači Zvezde su napunili tribine stadiona BSK. Sama formacija gostiju pokazuje da je Sa Pintu ostao kod ideje da od prvog minuta napadne BSK. Milijaš je probao u trećem minutu, Danilović interveniše bez problema.

Kapiten Crvene zvezde je probao iz slobodnog udarca nakon prekršaja sa Vešovićem, prebacio je gol Borčana.

Zvezda je plela mrežu, u 15. minutu prva velika šansa, prošao je Petković po levoj strani, centrirao Mudrinski nije najbolje šutiralo glavom, zakasnio je na drugoj stativi Milunović, Borčani su sačuvali mrežu.

Pola sata igre, pao je ritam, oslabio pritisak crveno-belih, malo prostora za favorita. BSK se naravno brani bunkerom...

Šansa u 34. minutu, Milijaš je nastavio sa šuterskim treningom, Danilović odbija loptu, natrčao je Mudrinski, ali je bio suviše ukoso, teško je bilo pogoditi iz te pozicije, u nastavku akcije ponovo se oprobao najbolji strelac Zvezde, ali ostaje 0:0.

Nije bilo promena do kraja prvog dela, par šansi za Zvezdu, Mudrinski je imao najbolje, ali se BSK odbranio.

Počelo je drugo poluvreme u Borči. Crvena zvezda nastavlja sa inicijativom ali nakon 50 minuta igre mreže i dalje miruju.

Nakon inicijative i mnogo bolje igre, gosti dolaze u prednost od 1:0 golom Luke Milunovića u 70. minutu meča!

Dva minuta kasnije usledila je sporna situacija u kaznenom prostoru Bobana Bajkovića pošto je jedan od fudbalera BSK-a srušen od strane Marka Vešovića ali je Danilo Grujić odmahnuo rukom i propustio priliku da dosudi penal za domaće.

Imali su Mudrinski i Asamoa do kraja priliku da stave tačku na meč ali su propustili izgledne prilike.

Bez obzira na to, Zvezda je slavila sa 1:0 i nastavila trku za titulu sa Partizanom.