"Brđani" nastavili niz, Pauljević junak Radničkog

• 24. avgust 2013.

• 19:20

Odigrane su četiri utakmice trećeg kola Jelen Superlige na kojima su gosti imali mnogo više uspeha od domaćih ekipa. Čukarički ostaje lider i posle trećeg kola nakon trijumfa na "Karaburmi", Pauljević sa dva gola doneo trijumf Nišlijama i zakovao Rad za dno tabele.

Prve četiri utakmice trećeg kola Jelen Superlige počele su sa šest minuta zakašnjenja pošto je na svakom susretu koji je igran tokom popodneva barem jedna ekipa pružila podršku akciji koju je pokrenula Crvena zvezda.

Shodno tome, arbitri su kapitenima timova koji su se odlučili da ne izađu na teren na vreme podelio žute kartone a najviše se taj detalj primetio na Karaburmi gde je kapiten OFK Beograda pocrveneo nakon devet minuta igre.

Susret na Karaburmi predstavljao je gradski derbi a Čukarički je novim trijumfom zadržao lidersku poziciju na tabeli koja neće biti ugrožena bez obzira na ishode ostalih utakmica.

"Brđani" su u devetom minutu ostali sa igračem više nakon pomenutog isključenja kapitena OFK Beograda ali nisu uspeli da iskoriste penal koji je u tim trenucima skrivio Marko Petković.

Za vođstvo gostiju pobrinuo se Stojiljković u 25. minutu a Sekulić je u 51. duplirao prednost Čukaričkog. Odnos snaga na terenu izjednačen je u 58. minutu kada je isključen Pjasentin a Škrbić je u 75. minutu smanjio na 2:1 i postavio konačan rezultat.

Radnički iz Niša takođe je nastavio u sjajnom ritmu jer je golovima Branka Pauljevića stigao do pobede nad Radom, pa nakon tri odigrana kola ostaje na drugoj poziciji u JSL.

Voždovac je u Ivanjici stigao do svoje prve pobede u JSL od povratka u elitno društvo a pobedu "Zmajevima" doneli su Marušić i Ožegović.

Rezultati 3. kola JSL:

Subota:
Rad – Radnički Niš 0:2 (0:0)
51' i 82' Pauljević
Sloboda – Novi Pazar 0:0 (0:0)
OFK Beograd – Čukarički 1:2 (0:1)
75' Škrbić/25' Stojiljković. 50' Sekulić
Javor – Voždovac 0:2 (0:0)
48' Marušić, 82' Ožegović
Jagodina – Donji Srem (20:00h)
Napredak - Crvena zvezda (19:00h)