Brazil - Srbija (kraj)

• 06. jun 2014.

• 20:55

Šest dana uoči početka Mundijala u Brazilu domaćin planetarne smotre savladao je reprezentaciju Srbije minimalnim rezultatom na stadionu "Morumbi" u Sao Paolu.

Domaćin predstojećeg SP tako je trijumfalno završio pripreme za premijerni duel na Mundijalu koji je na programu 12. juna. Srbija, sa druge strane, posle osam utakmica biva poražena a sada FSS treba da donese odluku o tome hoće li Ljubinko Drulović nastaviti da vodi "Orlove" u kvalifikacijama za EP u Francuskoj.

Do kraja meča Brazil dolazi do još jedne prilike ali Milan Lukač uspeva da pokaže da poseduje klasu za reprezentaciju pa ostaje 1:0!

Skolari i Drulović napravili su veliki broj izmena u završnici susreta pa su tako priliku da debituju u dresu reprezentacije Srbije dobili i prvotimci Partizana Miroslav Vulićević i Milan Lukač.

Prva zvezda reprezentacije Brazila Nejmar napustio je igru u 81. minutu a interesantno je da ga je publika na stadionu "Morumbi" ispratila zvižducima sa terena.

Odmah nakon te prilike Hulk izlazi sam pred Stojkovića i pogađa za 2:0 ali sudije neopravdano poništavaju taj gol pa ostaje 1:0 za domaćina.

Dva minuta kasnije Lazar Marković pravi slalom po levoj strani terena ali udarac nije dovoljno dobar da bi Cezar bio savladan.

Najbolja prilika na večerašnjem susretu, bar kada je reprezentacija Srbije u pitanju, viđena je u 71. minutu posle centaršuta Kolarova i udarca glavom Miloša Jojića koji završava na levoj stativi gola Žulija Cezara.

Ređaju se udarci reprezentativaca Brazila ali za sada Stojković odoleva a poneki šut odlazi i van okvira njegovog gola. Ljubinko Drulović pravi prvu promenu večeras, u igri je Zoran Tošić a igru je napustio Dušan Tadić.

Nakon postignutog gola reprezentacija Brazila preuzela je kontrolu nad igrom pa sada Srbija deluje kao podređena ekipa.

Od 58. minuta Brazil vodi 1:0 golom Freda. Branislav Ivanović loše je odreagovao posle dubinske lopte Tijaga Silve a Fred posle solidnog prijema stiže da ukliza i pošalje loptu iza leđa Vladimira Stojkovića!

Ni posle deset minuta igre u drugom poluvremenu ne menja se utisak da je Srbija bolji i ozbiljniji rival na večerašnjem susretu. U periodu od 52. do 54. minuta "Orlovi" ponovo prave problem zadnjoj liniji Brazila ali ovoga puta izostaju udarci na gol.

Selekcija Brazila prva je pripretila u drugom delu susreta ali je udarac Luisa Gustava završio pored leve stative gola Vladimira Stojkovića.

Počelo je drugo poluvreme prijateljskog susreta Brazila i Srbije u Sao Paolu. Na startu promena u selekciji Brazila, na terenu je Vilijan koji je zauzeo mesto Oskara.

Posle 45 minuta igre na stadionu "Morumbi" domaćin biva ispraćen zvižducima a Srbija odlazi na pauzu sa više stvorenih prilika i konkretnijom igrom u prvom poluvremenu.

Štoperski tandem reprezentacije Brazila pogrešio je na minut pre kraja prvog dela ali je Tadić poklonjenu loptu poslao Aleksandru Mitroviću koji se nalazio u ofsajd poziciji pa kasniji pogodak Lazara Markovića nije priznat.

Slobodan udarac izveo je David Luiz ali ni posle novog udarca ka golu Brazil nije upisao udarac u okvir Stojkovićevih vrata.

Pet minuta pre odlaska na odmor Nejmar biva oboren na tridesetak metara od gola a Nemanja Matić zbog prekršaja biva javno opomenut.

Dva minuta kasnije Srbija pravi još jednu fantastičnu priliku. Dušan Tadić stuštio se po desnom boku i uposlio Aleksandra Mitrovića kao na tacni, a potonji glavom šalje loptu pored stative iako je bio neometan na nekih sedam metara od gola Žulija Cezara.

Druga najbolja prilika na obe strane ponovo je viđena pred golom Brazila. Srbija je preko Markovića povukla kontranapad a onda je Kolarov pokušao da asistira Mitroviću koji se nalazio na gol liniji. Vođstvo gostiju sprečili su Žulio Cezar i David Luiz koji su posle dve intervencije loptu poslali u korner.

Nakon kraćeg perioda igre koji nije doneo nijedno novo uzbuđenje, usledio je novi pokušaj reprezentativaca Brazila. Fred je tukao sa distance a lopta je završila pored leve stative.

Zapretio je Brazil u 18. minutu preko Nejmara posle lošeg iznošenja lopte od strane defanzivaca reprezentacije Srbije. Ivanović je uspeo da izblokira udarac prvotimca Barselone pa domaćin večerašnjeg meča ostaje bez prvog udarca u okvir gola.

U toku je 15. minut utakmice a glavni arbitar pokazuje prvu javnu opomenu Radosavu Petroviću koji je na polovini terena grubo startovao na Nejmara.

Visoko su postavljene linije reprezentacije Srbije na startu utakmice što za sada daje rezultat jer Brazil još uvek nije stvorio nijednu priliku koja bi ugrozila gol Vladimira Stojkovića.

Na početku devetog minuta beležimo prvu dobru priliku na večerašnjem susretu. Radosav Petrović pronašao je Kolarova na levoj aut liniji a levi bek Mančester Sitija izbacio je Danija Alveša jednim potezom iz igre i stuštio se ka šesnaestercu odakle šutira desnom nogom malo pored desne stative Cezarovog gola.

Brazil je za sada orjentisan na pokušaje po levom boku na kojem se nalaze Marselo i Nejmar ali Basta za sada odoleva pritiscima.

Počela je prijateljska utakmica u Sao Paolu a Srbija je prva pripretila posle dva prekida u trećem minutu. Posle Tadićevog centaršuta lopta je izbačena u korner a onda je Jojić u dva navrata centrirao u peterac ali je lopta završila u gol autu.

Reprezentacije Brazila i Srbije sastaju se od 21 čas po srednjeevropskom vremenu na stadionu "Morumbi" u Sao Paolu a evo sastava za koje su se opredelili selektori dva nacionalna tima.

Vršilac selektorske dužnosti u reprezentaciji Srbije napravio je dve zvučnije promene u prvom timu za večerašnji duel sa Brazilom pošto će od prvog minuta na teren Duško Tošić i Radosav Petrović. Skolari sa najjačim timom na generalnoj probi.