petak 07.09.2018.
19:54

Nakon velike borbe savladana je i Makedonija.

Epa/Berit Roald

Izabranici Gorana Đorovića su danas uspeli da pobedom protiv Makedonije stignu do 7-0-0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Naš tim je nakon uzbudljive borbe slavio sa 2:1, a junak je strelac pobedonosnog gola Lazar Ranđelović koji je gol postigao u 80. minutu.

Srbija je bolje počela utakmicu, imala je terensku inicijativu, a do gola smo došli u 27. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren kapiten Vukašin Jovanović.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivan Šaponjić, pa je Srbija povela sa 1:0.

Makedonci stižu do izjednačenja u 65. minutu nakon dobre akcije koja je tekla po desnoj strani, usledila je povratna lopta za Tihomira Kostadinova koji vara golmana Radunovića za 1:1.

Krenula ja naša reprezentacija u napad, a kao plod toga usledio je 80. minut i centaršut Pantića, Stuparević je zahvatio loptu glavom i poslao je na grudi Ranđeloviću koji pogađa u mrežu za sedmu pobedu Srbije u ovim kvalifikacijama.

Sada imamo 21 bod, pet više od Rusa koji su na drugom mestu i kojima idemo na megdan u narednom meču. EP je na vidiku!