Borac nastavio u jesenjem ritmu, minimalac Rada!

subota 20.02.2016.
15:53

Fudbaleri čačanskog Borca i Rada zabeležili su važne pobede na startu prolećnog dela sezone u Superligi Srbije.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Borac je nastavio niz odličnih partija iz jesenjeg dela sezone, a Čačani su na svom stadionu bili bolji od Jagodine rezultatom 2:0.

Čačani su pitanje pobednika rešili već u prvih pola sata igre, pošto je već u sedmom minutu Sotirović pogodio mrežu na asistenciju Jovanovića za 1:0.

U 28. minutu, Jovanović je ponovo asistent, a ovaj put je strelac Vujaklija.

Trener domaćih Stamenković odlučio je da u drugom poluvremenu izvede strelce Sotirovića i Vujakliju, a u igru su ušli Obradović i Vukmirović, ali ni to nije poremetilo domaće.

U 83. minutu, dvostruki asistent Jovanović postavio je konačnih 3:0, a domaći su ovom pobedom zauzeli drugu poziciju na tabeli sa dva boda više od Čukaričkog, dok je Jagodina ostala pretposlednja sa samo 19 bodova.

Borac je meč završio sa desetoricom igrača pošto je isključen Todorović, ali je u tom 88. minutu već sve bilo rešeno.

U Beogradu, fudbaleri Rada bili su bolji od Novog Pazara rezultatom 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Rad bio je Protić u 41. minutu. ''Građevinari'' su imali priliku da potvrde pobedu u 82. minutu, ali je Arsenijević promašio penal.

Rad se sa ova tri boda približio Novom Pazaru na pet bodova zaostatka. Rad ima 19, a Novi Pazar 24 boda.