Baraž za SL - Inđija očekivano, penal-drama u Kragujevcu!

subota 11.05.2019.
18:15

Danas je počeo i baraž za plasman u Superligu, dalje idu Inđija i Radnički.

Sportske.net/Mihajlo Vidojević

U prvoj rundi baraža za plasman u Superligu, uspešne su bile ekipe Inđije i kragujevačkog Radničkog, koje su iskoristile prednost domaćeg terena i plasirale se u drugo kolo, u kojem će međusobno odmeriti snage, a domaćin će biti Inđija, kao bolje plasirana ekipa iz ligaškog dela sezone.

Posebno uzbudljivo danas je bilo u Kragujevcu, na ''Čika Dači''.

Radnički je protiv Metalca vodio 2:0, golovima Vujasima u 47. i Zdravkovića tri minuta kasnije, ali u finišu meča gosti iz Gornjeg Milanovca su uspeli da uzvrate preko Ješića u 73. i Kecapa u 88. minutu - 2:2!

Tim rezultatom je završen meč, a u penal-seriji Kragujevčani su bili znatno bolji dobili su je sa 4:1 i napravili korak ka Superligi.

U isto vreme, Inđija je savladala Zlatibor sa 2:1.

Dimitrov je u 28. doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Miličić iz penala, sedam minuta kasnije, a pobedu Inđiji i plasman u drugu rundu baraža doneo je Dimitrijević u 53. minutu.