Bajko i Milijaš ostavili Zvezdu u trci

• 11. maj 2013.

• 21:03

Poput Partizana koji je prikazao slabu partiju u Kragujevcu, ali ipak došao do sva tri boda, slična slika i na Marakani, gde je OFK Beograd bio opasniji rival u prvom poluvremenu, ali je u nastavku Zvezda ipak došla do pobedonosnog gola, iz jedanaesterca, a precizan je bio kapiten Milijaš. Bajković u finišu sprečio izjednačenje.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su, pred više od 28 hiljada svojih navijača na Marakani, ekipu OFK Beograda sa 1:0 i tako ponovo smanjili zaostatak za vodećim Partizanom na samo dva boda razlike uoči ''večitog derbija'' koji je na programu u sledećem kolu.

Zvezda ponovo nije blistala i pored velike podrške sa tribina, ali ono što je za crveno-bele najvažnije, serija pobeda je nastavljena čime je ekipa Rikarda Sa Pintua ostala u trci za titulu.

Gosti sa Kataburme su u prvom poluvremenu ostavili odličan utisak. Čavrić je po levoj strani pravio mnogo problema Pantiću i svojim odličnim prodorima pripremio čak tri odlične prilike svojim napadačima. Ipak, Bajković je uspeo da zaustavi udarce Škrbića, Ivanovića, Zdjelara.

Zvezda je tek u 30. minutu preko Milunovića imala priliku za vođstvo, kada je Lukač odlično intervenisao, a desetak minuta kasnije i Kadu je pripretio iskosa sa leve strane, ali je iznudio samo korner.

Ostalo je 0:0 na poluvremenu. U nastavku Zvezda nešto konkretnija, mada ne previše ni opasna, sve do 66. minuta, kada je i pala odluka o pobedniku.

Duel Golubovića i Kasalice u kaznenom prostoru gostiju rezultirao je jedanaestercem za crveno-bele, a siguran sa bele tačke bio je kapiten Zvezde Nenad Milijaš - 1:0!

Pet minuta kasnije opasan napad OFK Beograda, na kraju odličan udarac Zdjelara sa dvadesetak metara, ali je lopta prohujala iznad prečke.

Usledio je znatno mirniji period igre, Zvezda je želela da rutinski privede meč kraju, ali bukvalno u poslednjim trenucima meča slobodan udarac za OFK, centaršut sa leve strane, a Bajković sjajno interveniše i spasava Zvezdin trijumf!

Crvena zvezda: Bajković, Pantić, Mikić, Spajić, Petković, Garido (od 56. Lazović), Milijaš, Kasalica, Kadu, (od 82. Mijailović), Milunović (od 70. Savićević), Dauda.

OFK Beograd: Lukač, Petković (od 15. Adžić), Golubović, Punoševac, Vasiljević, Zdjelar, Ješić (od 72. Batioha), Pavlovski, Čavrić, Škrbić (od 56. Tufegdžić), Ivanović.