nedelja 29.07.2018.
18:58

Mali vojvođanski derbi pripao autsajderu, videlo smo čak četiri penala.

Sportske.net

Fudbaleri Bačke uspeli su da savladaju Spartak Ždrepčevu krv rezultatom 2:1 u drugom kolu Superlige Srbije.

Subotičani su u Bačku Palanku stigli kao favoriti nakon velike pobede nad praškom Spartom u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Odmah na početku utakmice Bjeloš nije uspeo da dovede domaće u vođstvo pošto je u 13. minutu promašio penal. Kazna je stigla u poslednjem minutu prvog dela igre kada je najstrožu kaznu u gol pretvorio Mile Savković.

Igrači samo što su krenuli u drugi deo meča, a Bačka je izjednačila preko bivšeg fudbalera "Golubova" Milana Makarića u 46. minutu. Mogao je Spartak ponovo do vođstva u 68. minutu kada je Savković ponovo izveo penal, ali ovoga puta nije bio precizan.

Četvrti penal na utakmici bio je koban po Spartak pošto je najtrožu kaznu u gol pretvorio Luka Micić.