Atletik rastavio "Valjak" na sitne delove!

• 05. novembar 2015.

• 22:57

Fudbaleri Partizana pretrpeli su jedan od najtežih poraza u Evropi pošto su u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope na "San Mamesu" primili pet golova u susretu sa Atletik Bilbaom.

Atletik rastavio
Aktuelni šampion Srbije deklasiran je na gostovanju Atletik Bilbaou u meču 4. kola grupne faze Lige Evrope. Baski su Partizan savladali rezultatom 5:1 (3:1) a osim debakla brine i povreda Gregora Balažica.

Golove pogledajte OVDE!

Atletik Bilbao - Jago Ererin, Boveda, Balenzijaga, Ečeita, Laporte, San Hoze, Benjat (od 74' Elustondo), Raul Garsija (od 67' Eraso), Vilijams (od 63' De Markos), Susaeta, Aduric

Partizan - Kljajić, Vulićević, Subić, Balažic (od 26' Ćirković), Fabrisio, Lukić, Jevtović, Babović, Grbić, Stevanović (od 74' Ninković), Oumaru (od 46' Šaponjić)

Tekstualni tok utakmice OVDE!

Uvodnih petnaest minuta susreta na "San Mamesu" na snazi je bila fudbalska uspavanka tokom koje je Atletik Bilbao držao loptu u posedu ali su linije Drulovićevog tima stajale dobro pa domaćin nije uspevao da ugrozi Filipa Kljajića.

Usledila su furiozna tri minuta tokom kojih su pala tri gola od kojih dva u mreži Partizanovog golmana.

Vodeći pogodak za Atletik postigao je Vilijams nakon što mu je Aric Aduric otvorio put ka golu prekršajem nad Gregorom Balažicem koji je postao evidentan tek pregledavanjem usporenog snimka.

Napadač Atletik Bilbaoa nagazio je Slovenca na stajnu nogu a lopta je potom došla u posed Vilijamsa koji je rutinski matirao Filipa Kljajića i doneo prednost domaćima.

Vođstvo domaćih trajalo je nešto više od 60 sekundi. Akciju po desnoj strani povukao je Petar Grbić a lopta je potom stigla do Miroslava Vulićevića koji preciznim pasom spaja Abubakara Oumarua sa golom a Kamerunac poravnava na 1:1.

Da je Partizan u tim trenucima uspeo da sačuva pribranost i zbije svoje redove verovatno bi i rezultat bio drugačiji, ali je domaćin ekspresno stigao do novog vođstva samo što je krenuo sa centra.

Pometnju u odbrani crno-belih ponovo je kaznio Vilijams koji u 18. minutu donosi novu prednost Atletik Bilbaou.

Stvari su po crno-bele nastavile da idu u lošem pravcu nakon intervencije Gregora Balažica u 24. minutu posle koje je Slovenac ostao na zemlji, a teren je napustio na nosilima uz bolnu grimasu na licu.

Do odlaska na odmor Baski su stvorili još nekoliko prilika a prednost su uvećali posle slobodnog udarca koji je skrivio Lazar Ćirković u 40. minutu.

Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora izveo je Benjat Ečaberija kojem nije bilo teško da matira loše postavljenog Filipa Kljajića koji je u toj situaciji očajno postavio živi zid.

Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu viđeno je pred golom Atletik Bilbaoa nakon loše intervencije Balenzijage koji nije video da je Jago Ererin napustio gol liniju pa je golman domaćeg tima morao da juri za loptom kako bi sprečio pogodak.

Nedugo zatim domaćin je posle prekida izveo opasnu akciju koja nije završena golo usled kašnjenja San Hozea koji je dotrčavao na drugu stativu posle pokušaja Injakija Vilijamsa.

Četvrti pogodak na utakmici domaći su postigli dvadeset minuta pre kraja nakon prekida koji je izveo Benjat Ečaberija a Aric Aduric glavom pogodio mrežu Filipa Kljajića.

Bio je to stoti pogodak koji je prekaljeni napdača Atletik Bilbaoa postigao u dresu Baskijskog kluba!

Konačan rezultat večerašnje utakmice na "San Mamesu" postavljen je u 81. minutu nakon još jedne od diletantskih intervencija odbrambene linije crno-belih. Četiri jednostavna dodavanja i rutinska završnica rezerviste Elustonda označili su kraj Partizanove golgote u Bilbaou.

Ubedljiv poraz na "San Mamesu" ne znači kraj nadanja da crno-beli mogu do plasmana u eliminacionu fazu Lige Evrope ali je pitanje čemu Partizan može da se nada u poslednje dve utakmice imajući u vidu anemiju koja se uvukla u redove izabranika Ljubinka Drulovića.