7:0! Srbija ima predstavnika u 1/16 finala Lige šampiona za žene!

16:16
Izvor: Beta

Sad čekamo žreb...

EPA-EFE/Matt Childs / POOL

Fudbalerke Spartaka iz Subotice plasirale su se danas u šesnaestinu finala Lige šampiona, pošto su na gostujućem terenu pobedile bugarsku ekipu NSI iz Sofije sa 7:0, u poslednjoj rundi kvalifikacija.

Spartak je poveo golom Violete Slović iz penala u 10. minutu, Tijana Filipović je povećala rezultat golom u 19. minutu, a konačan rezultat prvog poluvremena postavila je Tijana Matić u 42. minutu.

U nastavku utakmice u strelce se upisala i Anastasija Ćirić golom u 69. minutu, Matić je svoj drugi gol postigla u 72. minutu, a Alina Baka je pogodak postigla u 74. minutu.

Konačan rezultat postavila je Tijana Matić svojim trećim golom na meču, u trećem minutu nadoknade vremena.

Žreb za šesnaestinu finala Lige šampiona održaće se u Nionu, u utorak 24. novembra od 12 časova.

Utakmice šesnaestine finala Lige šampiona na programu su 9. i 10. decembra, a revanši se igraju 15. i 16. decembra.