Moguće je - Gol rukom u 'samoodbrani'

• 28. septembar 2014.

• 19:02

Hrvatski internacionalac iz redova moskovske Lokomotive Vedran Ćorluka demonstrirao je kako se u samoodbrani može postići gol rukom a da ga pritom sudija prizna kao regularan.

Fudbaleri moskovske Lokomotive ugostili su Amkar našeg Slavoljuba Muslina u okviru 9. kola ruske Premijer lige a hrvatski internacionalac Vedran Ćorluka izrastao je u junaka domaćeg sastava.

Sa dva gola koja je danas postigao Ćorluka u je u najvećoj meri bio zaslužan za trijumf Lokomotive rezultatom 3:1 (0:0) i novi poraz tima bivšeg Zvezdinog trenera.

Prvi gol na meču Ćorluka je postigao u 66. minutu posle kornera a način na koji je to učinio pomalo je banalan a svakako neregularan.

Hrvat je u pokušaju da se zaštiti od lopte (!!!) podigao ruku u visini glave. Lopta ga je pogodila u ruku, odbila se u mrežu, a sudija je priznao pogodak jer očito nije bio svestan šta se dogodilo.

U narednih deset minuta Lokomotiva je postigla još dva gola, Ćorluka još jedan, a počasni pogodak za goste iz Prema bio je delo doskorašnjeg prvotimca čačanskog Borca, Branka Jovičića.

Naš Nemanja Pejčinović nije nastupio na današnjem meču a kako je Ćorluka odigrao teško da će Srbin dobiti priliku pre Hrvata na poziciji štopera.