14:16

Samo što je Everton izjednačio, Brazilac je vratio prednost Liverpulu.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

Posle sjajnog solo prodora kojim je Sadio Mane doveo 'Redse' u vođstvo protiv gradskog rivala na 'Enfild Roudu', usledio je još lepši u režiji Filipea Kutinja.

"Karamele" su poravnale na 1:1 u 28. minutu, Metju Penington, momak koji menja  povređenog Šejmusa Kolmana je bio najsnalažljiviji pred golom Minjolea posle kornera koji je izveo Lejton Bejns sa leve strane, ali je do nove promene rezultata došlo posle nepuna tri minuta.

Odbrana Evertona je ostavila mnogo prostora Kutinju, a majstor iz Brazila je to surovo kaznio.

Lako je Kutinjo izbacio iz igre Idrisu Geja u situaciji jedan na jedan, Fil Džagelka i Ešli Vilijams su kasnili sa blokom, Liverpulova 'desetka' je imala vremena da se namesti i da  pogodi malu mrežu Roblesovog gola.