Moto GP - Uzbudljivo u Muđelu, čudesna trka Andree Dovicioza!

nedelja 04.06.2017.
15:10

Veliko iznenađenje u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata, u trci za Veliku nagradu Italije, favoriti ostali u senci sjajnog Andree Dovicioza.

EPA/EDDY LEMAISTRE

Trideesetjednogodišnji Italijan Andrea Doviciozo pobednik je današnje trke kraljevske klase Moto GP šampionta na čuvenoj stazi u Muđelu.

Vozač Dukatija je na startu bio potpuno u drugom planu, daleko iza vodećeg u generalnom plasmanu Maverika Vinjalesa, zatim Valentina Rosija, pa svetskog prvaka Marka Markeza i mnogih drugih. Osim toga, bilo je neizvesno i da li će uopšte izaći na stazu zbog problema izazvanih trovanjem hranom.

Doviciozo je sve to prebrodio, vrebao svoju priliku i na kraju je ugrabio za svoj tek treći trijumf u kraljevskoj klasi.

Drugo mesto zauzeo je Vinjales na Jamahi, a treći je Danilo Petrući, koji je završio ispred ljubimca domaće publike Valentina Rosija.

Peti je Alvaro Bautista, a aktuelni šampion Mark Markez morao je da se zadovolji tek šestim mestom.

Trijumf Dovicioza je upotpunio trijumf Italijana u današnjim trkama, pošto je u Moto 2 kategoriji slavio Matija Pasini, a u Moto 3 trku dobio je Andrea Minjo.

Šampionat se nastavlja već narednog vikenda, trkom za VN Katalonije.

U generalnom plasmanu Vinjales sada ima 105 bodova, Doviciozo je drugi sa 79, a Valentino Rosi je na trećem mestu sa 75 bodova.