Izvor: Beta

Španac je na svu sreću na vreme iskočio.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Vozač ekipe KTM-Teh3 Migel Oliveira pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Štajerske.

Oliveira je u Špilbergu ostvario prvu pobedu u Moto GP karijeri i postao je prvi Portugalac pobednik trke u kraljevskoj klasi.

Drugo mesto zauzeo je Džek Miler iz Pramak Dukatija, dok je treći bio Pol Espargaro iz KTM.

Tokom trke dogodio se incident kada je Maverik Vinjales morao da iskoči sa motocikla zbog problema sa kočnicama. Njegova Jamaha je udarila u zaštitnu ogradu i zapalila se, pa je trka bila prekinuta.

Kada je trka nastavljena Oliveira je iskoristio borbu Milera i Espargara i u poslednjoj krivi u poslednjem krugu uspeo je da bude brži od njih i ostvario je prvu pobedu.

"Trenutno sam veoma emotivan. Toliko toga bih želeo da kažem, ali ne mogu da nadjem prave reči. Danas je ispisana istorija moje zemlje", rekao je Oliveira i zahvalio ekipi i porodici na podršci.

baner kazino

Četvrto mesto zauzeo je Đoan Mir iz Suzukija, peti je bio Andrea Dovociozo iz Dukatija, a šesti Aleks Rins iz Dukatija. Vozač Jamahe Valentino Rosi zauzeo je deveto mesto, a Fabio Kvartararo trku je završio kao 13.

U generalnom plasmanu vodi Kvartararo sa 70 bodova, tri više od Dovicioza, dok je treći Miler iz Dukatija sa 56 bodova.

Naredna, šesta trka u šampionatu na programu je 13. septembra za Veliku nagradu San Marina.