13:46
Izvor: Beta

Vozač Repsol Honde Mark Markes pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Japana i obezbedio ekipi titulu u konkurenciji konstruktora.

Beta/AP Photo/Christopher Jue

Markes je pobedio rezultatom 42 minuta, 41,492 sekunde. On je krenuo sa pol pozicije, na kratko ga je pretekao Fabio Kvartararo iz Jamahe, ali je Španac odmah vratio prvo mesto, bio u vodjstvu do kraja trke i ostvario 10. pobedu u sezoni.

Drugo mesto zauzeo je Kvartararo sa 0,870 sekundi zaostatka, dok je treći bio vozač Dukatija Andrea Doviciozo sa zaostatkom od 1,325 sekunde.

Vozač Jamahe Maverik Vinjales zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Kal Kračlou iz Honde, a šesti Franko Morbideli iz Jamahe.

Vozač Jamahe Valentino Rosi pao je sa motora četiri kruga pre kraja i nije završio trku.

Markes je u trci na Tajlandu 6. oktobra osvojio osmu šampionsku titulu, a današnjom pobedom Repsol Honda osvojila je 25. titulu u šampionatu konstruktora.

Španac sada ima 54 pobede u kraljevskoj klasi, čime se izjednačio sa Australijancem Mikom Duanom.

Do kraja šampionata ostale su tri trke, a naredna je 27. oktobra u Australiji.