Autor: Beta Beta
subota 17.10.2020.
19:27
Izvor: Beta

Vozač Petronas Jamahe Fabio Kvartararo osvojio je danas pol poziciju uoči trke Moto GP šampionata za Veliku nagrade Aragona.

EPA-EFE/ROMAN RIOS

Kvartararo je bio najbrži u kvalifikacijama rezultatom 1:47,076 minuta.

On je posle današnjeg trećeg treninga pao sa motocikla i išao je u medicinski centar na preglede, ali ga to nije sprečilo da osvoji 10. pol poziciju u karijeri u kraljevskoj klasi, a četvrtu u ovoj sezoni.

U sutrašnjoj trci sa drugog mesta startovaće Maverik Vinjales iz Jamahe, koji je bio sporiji 0,046 sekundi, dok će kao treći početi vozač LCR Honde Kal Kračlou, koji je za Kvartararom zaostao 0,229 sekundi.

Četvrti u kvalifikacijama bio je Franko Morbideli iz Petronas Jamahe, peti je bio Džek Miler iz Pramak Rejsinga, a šesti Đoan Mir iz Suzukija.

Trka za Veliku nagradu Aragona vozi se u nedelju od 15 časova.

Kvartararo je prvi u generalnom plasmanu sa 115 bodova, 10 više od Mira, dok je Andrea Doviciozo, koji će startovati sa 14. pozicije, treći sa 97 bodova.