Autor: Beta Beta
nedelja 02.07.2017.
18:21
Izvor: Beta

Vozač Repsol Honde Mark Markes pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Nemačke i preuzeo prvo mesto u generalnom plasmanu.

Epa/Filip Singer

Aktuelni svetski šampion je počeo trku sa pol pozicije, a pobdio je rezultatom 40:59,525 minuta.

Drugo mesto zauzeo je Jonas Folger iz Jamahe sa 41:02,835, što je njegov prvi plasman na podijum u karijeri, dok je treći bio Dani Pedrosa iz Honde sa 41:11,071.

Vozač Jamahe Maverik Vinjales zauzeo je četvrto mesto, dok je višestruki svetski šampion Valentino Rosi iz Jamahe bio peti.

Posle devet trka u šampionatu Markes je prvi sa 129 bodova, Vinjales je drugi sa 124, a na treće mesto sa prvog pao je Andrea Doviciozo sa 123 bodova. Dovociozo je današnju trku završio na osmom mestu.

Naredna trka u Moto GP šampionatu na programu je 6. avgusta u Brnu.