Izvor: Beta

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule jedan za Veliku nagradu Italije u Monci.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Hamilton nastavlja sa uspesima i ove sezone nakon što je pobedio u trci za VN Italije.

To je šesta pobeda Hamiltona ove sezone, 28. u karijeri, a trku je završio za sat, 19 minuta, 10 sekundi i 236 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg, dok je treći kroz cilj prošao Felipe Masa iz Vilijamsa i to je njegov prvi plasman na podijum ove sezone.

Hamilton je tako smanjio zaostatak za Rozbergom u šampionatu na 22 boda.

Četvrto mesto zauzeo je Valteri Botas iz Vilijamsa, peti je bio Danijel Rikardo iz Red Bula, a šesti njegov kupski kolega Sebastijan Fetel.

Bodove su još osvojili vozač Meklarena Kevin Magnusen, Serhio Peres iz Fors Indije, Dženson Baton iz Meklarena i Kimi Raikonen iz Ferarija.

Naredna trka u šampionatu Formule jedan na programu je 21. septembra za Veliku nagradu Singapura.

Evo i poretka svih vozača na današnjoj trci:

1. Luis Hamilton (Mercedes) sat, 19 minuta, 10 sekundi,236 2. Niko Rozberg (Mercedes) + 3,175 3. Felipe Masa (Vilijams) + 25,026 4. Valteri Botas (Vilijams) + 40,786 5. Danijel Rikardo (Red Bul) + 50,309 6. Sebastijan Fetel (Red Bul) + 59,965 7. Serhio Peres (Fors Indija) + 1:02,518 8. Dženson Baton (Meklaren) + 1:03,063 9. Kimi Raikonen (Ferari) + 1:03,535 10. Kevin Magnusen (Meklaren) + 1:06,171 11. Danil Kvjat (Toro Roso) + 1:11,184 12. Niko Hilkenberg (Fors Indija) + 1:12,606 13. Žan Erik Vernj (Toro Roso) + 1:13,093 14. Pastor Maldonado (Lotus) jedan krug 15. Adrijan Zutil (Zauber) jedan krug 16. Roman Grožan (Lotust) jedan krug 17. Kamui Kobajaši (Keteram) jedan krug 18. Žil Bjanki (Marusija) jedan krug 19. Esteban Gutijeres (Zauber) dva kruga 20. Markus Erikson (Keteram) dva kruga.