Fetel konačno u svom stilu, loš dan za Meklaren!

• 22. april 2012.

• 16:09

I četvrta trka ovogodišnjeg šampionata Formule 1 imala je nove junake. I dok smo na pobede Sebastijana Fetela odavno navikli tokom prošle sezone, danas su prijatno iznenadili vozači Lotusa. Hamilton i Baton podbacili...

Pobednik četvrte trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1, voženoj za VN Bahreina je aktuelni šampion, Nemac Sebastijan Fetel.

Vozač Red Bula je bio dominantan u Bahreinu. U subotu je izborio pol poziciju, a danas je to iskoristio da bez problema dođe do prve pobede u tekućoj sezoni.

Osim njega, danas su u prvi plan izbili vozači Lotusa, koji su zauzeli preostala dva mesta na podijumu. Kimi Raikonen, koji je nešto slično i najavljivao uoči današnje trke, zauzeo je drugo mesto, a njegov klupski kolega Grožan trku je završio na trećem mestu.

Dobar rezultat ekipe Red Bula upotpunio je Mark Veber osvajanjem četvrtog mesta, dok je na petom mestu završio pobednik prethodne trke Niko Rozberg iz Mercedesa.

Slede Di Resta iz Fors Indije, odnosno Fernando Alonso iz Ferarija, koji je osvojio sedmo mesto.

Luis Hamilton iz Meklarena je prvi put ove sezone ostao bez podijuma, zauzevši tek osmo mesto, možda ponajviše zahvaljujući problemima koje su njegovi mehaničari imali prilikom odlaska u boks.

Prve bodove ove sezone osvojio je Felipe Masa na devetom mestu, dok je Mihael Šumaher završio kao deseti.

Dženson Baton je u finišzu trke morao da odustane, pa je ekipa Meklarena danas imala najlošiji učinak od početka sezone.

Zahvaljujući ovakvom epilogu današnje trke, Fetel je izbio na vodeću poziciju u generalnom plasmanu sa 53 boda, ispred Hamiltona sa 49, Marka Vebera sa 48, Džensona Batona sa 43...