Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila.

BETA/AP Photo/Ricardo Mazalan

To je druga uzastopna pobeda Rozberga, peta u sezoni, a 13. u karijeri.

Rozberg je trku na stazi Interlagos završio za sat, 31 minut, devet sekundi, 090. On je krenuo sa pol pozicije i bez problema je sačuvao prvo mesto.

Njegov klupski kolega, svetski šampion Luis Hamilton zauzeo je drugo mesto sa nešto više od sedam sekundi zaostatka, a treći je bio vozač Ferarija Sebastijan Fetel sa više od 14 sekundi zaostatka.

Četvrti kroz cilj prošao je Kimi Raikonen iz Ferarija, peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a šesto mesto zauzeo je vozač Fors Indije Niko Hilkenberg.

Bodove su još osvojili Danil Kvjat iz Red Bula, Felipe Masa iz Vilijamsa, vozač Lotusa Roman Grožan i Maks Verštapen iz ekipe Toro Roso.

Poslednja trka u šampionatu voziće se 29. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.