Autor: Beta Beta
nedelja 11.10.2015.
15:31
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Rusije u Sočiju i uvećao vođstvo u generalnom plasmanu.

BETA/AP Photo/Luca Bruno

Hamilton je ostvario devetu pobedu u sezoni a 42. u karijeri i po broju pobeda se na trećem mestu izjednačio sa četvorostrukim svetskim prvakom Sebastijanom Fetelom iz Ferarija.

Iza njih ostao je Ajrton Sena sa 41 pobedom, a ispred su samo Mihael Šumaher sa 91 pobedom i Alan Prost sa 51.

Hamilton je trku završio za sat, 37 minuta, 11 sekundi, 024.

Drugo mesto zauzeo je vozač Ferarija Sebastijan Fetel, a treći kroz cilj prošao je Serhio Peres iz Fors Indije.

Četvrto mesto zauzeo je vozač Vilijamsa Felipe Masa, a peti je bio Kimi Raikonen iz Ferarija.

Bodove su još osvojili Danil Kvjat iz Red Bula, Felipe Nasr iz Zaubera, Pastor Maldonado iz Lotusa i vozači Meklarena Dženson Baton i Fernando Alonso. Dvostruki svetski prvak Alonso nastupio je danas u 250. trci Formule 1.

Vozač Mercedesa Niko Rozberg, koji se bori za šampionsku titulu, odustao je u osmom krugu pošto mu se slomila pedala za gas.

Trku u Sočiju obeležio je i incident kada je Roman Grožan izleteo sa staze. Njegov bolid je tada uništen, ali srećom, on je prošao bez posledica.

Naredna trka u šampionatu voziće se 25. oktobra u Ostinu u Teksasu, za Veliku nagradu SAD.