Autor: Beta Beta
subota 22.08.2015.
10:27
Izvor: Beta

Sjajne vesti iz Pekiga stigle su nam već prvog dana Svetskog prvenstva u atletici, pošto je Amela Terzić obezbedila plasman u polufinale trke na 1.500 metara.

Beta/AP Photo/Kin Cheung

Reprezentativka Srbije u atletici Amela Terzić plasirala se danas u polufinale discipline 1.500 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu, pošto je prvog dana takmičenja zauzela peto mesto u trećoj kvalifikacionoj grupi.

Ova 22-godišnja Novopazarka stazu je pretrčala za četiri minuta, šest sekundi i sedam stotinki, što je njeno drugo najbolje ostvarenje ove sezone i ukupno 14 rezultat u kvalifikacijama.

Prvo mesto u toj trci zauzela je svetska rekorderka Genzebe Dibaba iz Etiopije, koja je sa 4:02,59 minuta ostvarila najbolje vreme u sve tri kvalifikacione grupe.

Iza Dibabe, u cilj su ušle Feit Čepengetič Kipjegon iz Kenije sa 4:02,77 i Marokanka Rababe Arafi vremenom od 4:04,17, a brža od Terzićeve bila je još četvrtoplasirana Morin Koster iz Holandije sa 4:05,55 minuta.

Polufinalne na 1.500 metara zakazano je za sutra od 14.45, dok je finale 12 najboljih na programu 25. avgusta. Titulu svetske prvakinje u ovoj disciplini brani Šveđanka Abeba Aregavi.

Svetsko prvenstvo u Pekingu počelo je danas i trajaće do 30. avgusta.