Autor: Beta Beta
petak 02.03.2018.
23:51
Izvor: Beta

Atletičarke iz Obale Slonovače dominirale su večeras u sprintu na Svetskom dvoranskom prvenstvu, pošto su zauzele prva dva mesta u trci na 60 metara.

Zlatnu medalju u Birmingemu osvojila je Murijel Ahure, koja je stazu prešla za 6,97 sekundi, što je najbolji rezultat ove sezone.

Iza nje je bila Mari-Žozi Ta Lu, koja je ličnim rekordom, vremenom 7,05 osvojila srebrnu medalju.

Bronzana medalja pripala je Miđingi Kambunđi iz Švajcarske.

Zlatnu medalju u bacanju kugle osvojila je Anita Marton iz Mađarske, koja je bila ubedljiva rezultatom 19.62 metra.

Iza su ostale Jamajčanka Danijel Tomas-Dod, koja je kuglu bacila 19,22 metra i osvojila srebrnu medalju, kao i Liđiao Gong iz Kine rezultatom 19.08.

Kubanski atletičar Huan Migel Ećevarija bio je najbolji u skoku u dalj, rezultatom 8,46.

Južnoafrikancu Luvu Manjongu je zlatna medalja izmakla za samo dva centimetra, a četiri za pobednikom zaostao je Markis Dendi iz SAD, koji je osvojio bronzanu.